reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam które karmiły piersią

Belzaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2023
Postów
298
Miasto
Gdańsk
Dziewczyny napiszcie proszę jak u Was wyglądało przejście z piersi na butelkę, szukam mam, których dzieci zasypiały tylko przy piersi, moja córka ma 9 miesięcy, pierś dostaje tylko wieczorem po kąpaniu i w ten sposób zasypia, w nocy, oraz nad ranem.Chciałabym oduczyć ją zasypiania przy piersi i przejść całkowicie na butelkę, opiszcie proszę jak to u Was wyglądało.
 
reklama
Dziewczyny napiszcie proszę jak u Was wyglądało przejście z piersi na butelkę, szukam mam, których dzieci zasypiały tylko przy piersi, moja córka ma 9 miesięcy, pierś dostaje tylko wieczorem po kąpaniu i w ten sposób zasypia, w nocy, oraz nad ranem.Chciałabym oduczyć ją zasypiania przy piersi i przejść całkowicie na butelkę, opiszcie proszę jak to u Was wyglądało.

Najlepiej żeby robił to ktoś za Ciebie bo dziecko, szczególnie tak duże raczej będzie kojarzyć, że mama = pierś.

W ogóle raczej próbowałabym już nie uwsteczniać i podawać z bidonu. Pamiętaj też, że po roku dziecko nie potrzebuje pić mleka więc w teorii może warto poczekać te 3 miesiące i po prostu odstawić
 
Ja co prawda próbowałam młodsza corke odstawić 2 lata temu i to był koszmar😀 przeróżne sposoby, i mąż próbował, babcia, różne mleka, różne smoczki. Tylko moja córka po prostu nie potrafiła pic z butelki. Finalnie udało mi się po 7. miesiącu. Po 7272728 próbach proponowania, załapała z dnia na dzień.

Najpierw próbowałabym odciągać Twoje mleko i mieszać z mm stopniowo:)
 
Dziewczyny napiszcie proszę jak u Was wyglądało przejście z piersi na butelkę, szukam mam, których dzieci zasypiały tylko przy piersi, moja córka ma 9 miesięcy, pierś dostaje tylko wieczorem po kąpaniu i w ten sposób zasypia, w nocy, oraz nad ranem.Chciałabym oduczyć ją zasypiania przy piersi i przejść całkowicie na butelkę, opiszcie proszę jak to u Was wyglądało.
Hej. Nie mam jakiejś magicznej recepty na to, ale odstawiałam syna w tym samym wieku i poszło bardzo gładko. Chyba bardziej ja się tym stresowałam niż on. Ale wiedziałam, że muszę podjąć ta decyzję bo chciałam się starać o drugiego dzidziusia a nadal nie miałam miesiączki. Ale wracając do tematu. Wiadomo, że jest to okres gdzie dziecko już je posiłki stałe. Synek pił mleko rano, popołudniu i wieczorem. Najpierw wyeliminowałam popołudniowa pierś na rzecz posilku. Później wieczorną zamieniłam na mleko z bbox (typowej butelki nigdy nie dostal). Chyba trafił mi się łagodny egzemplarz bo wcale nie protestował. Sama mu dawalam, wypijał lezac na mnie, potem sie przytulal i zasypial. Na koniec zamieniłam ranna pierś na mleko z bbox i tyle. Całość trwała miesiąc. Już był na tyle kumaty, że sam pokazywał że mam iść zrobić mleko.
 
Ja próbowałam córkę przestawić na butle ok 6miesiaca i nic z tego nam nie wyszło. Moje, mm bez znaczenia. Butelki mam chyba z każdego rodzaju dostępnego na rynku. Wychodziłam z domu i mąż próbował i też nie przeszło.
Taka ciekawostka to jak miała 9.5 miesiąca sama się odstawiła. Z dnia na dzień. Do spania zawsze karmienie a tu nagle odwróciła się pupką i poszła spać. Ja więcej nie proponowałam. Ma półtora roku. Mleka żadnego już nie chciała i do dnia dzisiejszego nie pije.
 
U mnie nie udało się to nigdy.
Próbowałam jak córka skończyła 3 miesiące dawać jej odciągnięte mleko z butelki, nie.
Próbowałam jak skończyła pół roku dawać jej odciągnięte mleko i też mam z butelki, też nie.
Próbowałam jak skończyła 7,8,9 miesięcy... Też nie.
Moja córka to po prostu dziecko nie butelkowe 🤷🏻‍♀️.
Rok karmiłam piersią, bo każda próba butelki kończyła się płaczem i krzykiem 🤷🏻‍♀️.
Nie każde dziecko da się nauczyć, potwierdziła mi to też Pani pediatra-neonatolog, są takie dzieci które z butelki nie będą po prostu pić i koniec kropka 🤦🏻‍♀️.
 
U nas się nie udało przejsc na butlę tylko na bidon. Karmiłam do 14miesiaca, potem w sumie sama się odstawiła, ale już wcześniej udawało się ją stopniowo usypiać bez piersi. Kilka dni z rzędu tata usypiał, a ja w tym czasie wychodziłam do ogrodu popracować (ale ze słuchawkami, żeby nie słyszeć co się dzieje) po jakichś 3 dniach potrzebowała już tylko przytulania do zasypiania.
 
Chciałam juz powoli odejsc od kp ale chcialam aby córka sama to zrobiła bo mi było przykro to robić i jej to odbierać. Dawałam po prostu raz na jakis czas tak oo trochę mleka w butelce i ku mojemu zdziwieniu kiedys sama odstawiła po prostu, wolała butelke 😆 karmiłam jakos 13 miesięcy i córka byla bardzo cycoholikiem i właśnie do drzemki byl cyc potrzebny.
 
reklama
U mnie nie udało się przejście na butelkę u obojga dzieci. Szybciej odstawiłam całkiem, jedno w wieku 12 miesięcy, drugie 14. Piły mleko z kubka.
 
Do góry