reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Agado

Mamusia Mateuszka :)
Dołączył(a)
20 Sierpień 2008
Postów
965
Miasto
Opole - Liverpool
Za namową jednej z forumek zakładam nowy kwietniowy wątek DOLEGLIWOŚCI CIĄŻOWE.

Do typowych objawów dolegliwości podczas ciąży należą nudności, wzdęcia, zaparcia, wrażliwość na zapachy, senność, rozdrażnienie, trudności w koncentracji, szybkie męczenie sie, opuchlizna rąk i nóg, bóle pleców, bóle brzucha oraz bóle głowy.

Zapraszam do dzielenia się tutaj swoimi doświadczeniami z nie zawsze przyjemnymi aspekatmi ciąży i radami jak można zapobiegać, likwidować lub zminiejszyć dolegliwości ciążowe.

W moim przypadku dolegliwości jest niewiele: słabiutkie nudności (pomaga mi moja ulubiona herbatka miętowa), częste siusianie, zmęczenie i oczywiście senność (w każdym miejscu i o każdej porze:-D). Pobolewa mnie też brzuszek ale to przecież domek mojego maleństwa rośnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mnie na poranne slabiutkie na szczescie nudnosci pomaga Kubus malinkowo - jablkowy, a jak go nie mam - woda mineralna lekko gazowana. Jesli chodzi o bole plecow - polecam plywanie, naprawde czyni cuda.

Na siusianie to pewnie nic nie pomoze, a jesli chodzi o zmeczenie - sprobujcie zielonej herbaty zamiast kawy:-D
 
Dziewczyny a co z bólami głowy? bo jakoś męczą mnie od kilku dni i nie wiem co robić...pijewtedy wodę mineralną, bo przecież nie będę łykać prochów! Macie inne sposoby?
A ja mam od wczoraj jakieś bole w podbrzuszu, cos mnie gniecie coraz to w innym miejscu - gdzieś wyczytałam w któryms z postów, że to macica sie rozciąga? Moze tak byc, czy raczej udać się do gina?
Ale tak w ogóle to mam mało objawów i na razie się raczej już cieszę, choć czasami wolałabym coś czuć - tzn najbardziej chcialabym czuć ruchy mojego Astronauty :)
Pozdrowionka!!!
 
Wiesz, mnie gin powiedzial, ze w razie czego Apap mozna lyknac, oczywiscie nie za duzo...a na przeziebienie dostalam Calcium w syropie dla dzieci i rutinoscorbin ;-) powiedzcie, tez macie stan podgoraczkowy?... ja mam ostatnio stala temperature 37,5...
 
Mi całą poprzednia ciążę powtarzali że paracetamol... jest najmniej szkodliwy.

czy też macie takie" okresowe napiecie w podbrzuszu" ja nie pamietam czy miałam w pierwszej ciązy?

do typowych objawow ciażowych prosze dopisać "gąbczaka z mózgu" niedługo mocno da się we znaki :)))- karteczki będą ratować życie :):-);-):tak:
 
a ja mam sennosc o każdej porze dnia i nocy... i chciałabym byc bardziej na chodzie - a zasypiam...
Doskonale cię rozumiem, a wracam do domu z pracy a nie moge sie glebnąć tylko mam pełnię rozrywki z Erykiem aż do 21:00 przy wsparciu męża oczywiście ale jednak... spać się nie da ;/
dziś chyba ich wyślę na plac zabaw :-D:tak:
 
Uffff Sorga myslalam, ze jestem z tym sama i az sie balam przyznac...co ciekawe, mnie na poranne mdlosci wlasnie faja dobrze robi;-)wiesz co, gin powiedzial, zebym nie rzucala od razu, bo to jest za duzy szok dla organizmu, palilam slimy mentolowe, z 1,5 paczki dziennie zeszlam do 5 fajek, a w ogole to przerzucilam sie na R1, sa tak ochydne, ze pale gora trzy dziennie i chyba za chwile w ogole przestane;-)
 
reklama
ja wczoraj zeszłam do 10 sztuk, a wiem od poniedziałku więc i tak nieźle.
Myślę, że po wizycie u gina już mi psycha zaskoczy, zakładam że do końca września całkiem odstawię, ale zobaczymy, ja jestem nałóg straszny. Dla eryka rzuciłam w 17 tygodniu całkowicie- jak zaczął kopać- wtedy chyba ostatecznie do mnie dotarło.
 
Do góry