reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Doppler, niewydolnosc lozyska

samirka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Lipiec 2019
Postów
16
Witam.wczoraj mialam wizyte ( 35 tydzien ) i lekarka powiedziala ze dzidzia ma za mały obwod brzuszka do ciala i ze jest za mała. Ma 45 cm i 2800 wiec myslalam ze to prawidlowa waga ale w ksiazece mam zaznaczone parametry ktore wlasnie sa niepokojace..i jest to bpd i apd/au
Prowadze ciaze w niemczech i wyslala mi na usg dopplera a tam napisane " podejrzenie przedwczdznego porodu, niewydolnosci lozyska i malowodzia. Zdziwilo mnie to bo nic nie mowila na wizycie zeby bylo cos tragicznie. Czy ktos mial podobnie ze glowka byla juz duzo wyzej jesli chodzi o tydzien a brzuszek nizej? Czy to sie liczy do hipotrofii? Bede wdzieczna za odpowiedz
 
reklama
Hej, u każdego jest w sumie inaczej, ale u mnie była mowa u hipotrofii w 17 tc. Dzidzia miała najpierw wszystko za małe, potem tylko właśnie kości długie, po 30tc także brzuszek. A głowa była większa. Lekarz do mnie mówi: ale głowę to ma wielką. A do porodu jak szłam wyliczyli masę 2900g w 39 tc a ostatecznie urodziła się 3100g. Dziecko urodziło się całkiem normalne. Na doplerze wyszło ok, tylko zwezona jedna tetnica, ale lekarz nie komentował tego, tylko tak.mi powiedział. Ja dostałam skierowanie do szpitala jakos pod koniec 8 miesiąca właśnie przez ye parametry i niby hipotrofie, w szpitalu mnie zbadali i odeslali do domu. Opóźnienia poszczególne były u mnie o 3-4 tyg a całościowo o 4 tyg. Jak lekarze potwierdzają hipotrofie często sami kończą szybciej ciążę najczęściej w 37 tc jak maluszek jest donoszony. Często jest tak, że różne części ciała maluszka mają różne tygodnie i nic im nie jest. Ważne jest też to czy maluszek regularnie przybiera na masie ;) Pozdrawiam.
 
Hej, u każdego jest w sumie inaczej, ale u mnie była mowa u hipotrofii w 17 tc. Dzidzia miała najpierw wszystko za małe, potem tylko właśnie kości długie, po 30tc także brzuszek. A głowa była większa. Lekarz do mnie mówi: ale głowę to ma wielką. A do porodu jak szłam wyliczyli masę 2900g w 39 tc a ostatecznie urodziła się 3100g. Dziecko urodziło się całkiem normalne. Na doplerze wyszło ok, tylko zwezona jedna tetnica, ale lekarz nie komentował tego, tylko tak.mi powiedział. Ja dostałam skierowanie do szpitala jakos pod koniec 8 miesiąca właśnie przez ye parametry i niby hipotrofie, w szpitalu mnie zbadali i odeslali do domu. Opóźnienia poszczególne były u mnie o 3-4 tyg a całościowo o 4 tyg. Jak lekarze potwierdzają hipotrofie często sami kończą szybciej ciążę najczęściej w 37 tc jak maluszek jest donoszony. Często jest tak, że różne części ciała maluszka mają różne tygodnie i nic im nie jest. Ważne jest też to czy maluszek regularnie przybiera na masie ;) Pozdrawiam.
Dziekuje za odpowiedz ;)
 
Ja mam dwoje dzieci z hipotrofia. Najmniejsza urodziła sie w 40+1, miała 46 cm i 2610 wagi.
Tak wiec u ciebie nie jest tak źle, ważne zeby teraz sprawdzać czy rosnie
 
Ja mam dwoje dzieci z hipotrofia. Najmniejsza urodziła sie w 40+1, miała 46 cm i 2610 wagi.
Tak wiec u ciebie nie jest tak źle, ważne zeby teraz sprawdzać czy rosnie
A prosze mi powiedziec czyn w pozniejszym czasie objawia sie ta hipotrofia? W ciagu tygodnka lrzybrala 40p gram tak wiec nie wyglada to najgorzdj
 
Cześć dzieci z hipotrofia nabiera masy u cm po porodzie, a cześć nie, pozostaje całe zycie drobna. My jesteśmy w tej drugiej grupie ale nie ma sie co dziwić zarówno w mojej jak i męża rodzinie sa drobni.
 
reklama
No i większość hipotrofikow to niejadki. Musisz sie nastawić, ze może byc problem z karmieniem i na poczatku i w okresie wprowadzania warzyw np moja zjadała po 7 g.
Ale na wszystko jest sposób, trzeba byc cierpliwym i szukać swojej metody
 
Do góry