reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DRUGIE DZIECKO

mamusia

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
16 Styczeń 2006
Postów
1 059
Witam Was!!!Jestem ciekawa czy któraś z Was ma już w domu swoje pierwsze dzieciątko.Jak tak to w jakim jest wieku i co on lub ona na to że już niedługo będzie miała rodzeństwo???? :)
No to ja rozpoczne mam już córeczke ROKSANKE która ma 2 lata i 9 miesięcy właśnie w czerwcu skończy 3 latka.
Jeszcze jest za mała żeby zrozumieć że będzie miała brata lub siostre ale staram się jej to uświadamiać i to że dzidziuś jest w brzuszku mamy to doskonale wie.No to kochane pochwalcie się swoimi pociechami.POZDROWIONKA :laugh:
 
reklama
Ja mam 5 letnią córcię Martusię...tak mi się wydaje,że do końca za dobrze nie rozumie,że wkrótce jej poukładany czas się zahwieje z powodu pojawienia się braciszka....niby całuje brzuncio, wypytuje co robi w danej chwili dzidzia, czy kopie...mówi,że będzie z nim rozrabiała, ale tak do końca to nie wie co ją czeka hihihi...poza tym ja obawiam się aby nie odczuła zbyt mocno że nie jest już jedyna..najważniejsza, że czas musimy teraz podzielić na dwoje Maluchów...no i zazdrość...to na pewno mnie czeka bo Maluszkowi poświęca się więcej czasu....postaram się korzystać z jej pomocy przy synku, aby czuła się ważna i nie odtrącona...
Martusia jak się dowiedziała,że to brat-chłopiec była strasznie rozczarowana..bo ona chciała siostrę!!!Jednak z czasem pogodziła się z tą myślą i teraz jest ok...czas pokaże co się będzie działo....
 
ja mialam dwa latka jak urodzil sie moj brat i bylam paskudnie zazdrosna, rodzice musieli troche na mnie uwazac, zebym mu krzywdy nie zrobila :p
troche go dreczylam jak bylismy mali, sama to niestety pamietam po czesci i az mi glupio hehe
teraz brat sie troche msci za dziecinstwo hehehe ;)

potem z kolei jak mialam 14lat urodzil sie kolejny brat, a mi obudzil instynkt macierzynski i zabieralam dzieciaczka wszedzie ze soba, moglam nim zajmowac godzinami i w ogole pelnia szczescia.

dwa lata pozniej bylam troche zazdrosna o siostre.....bylam zbuntowana 16stolatka, a tu jeszcze jakas nowa baba w domu hehe

ale ta dwojka maluchow od zawsze sie dobrze dogadywala, moze brat byl troche zazdrosny, nie wiem, ale siostra ma charakterek i w zadnym wypadku nie daje soba pomiatac!

roznie to bywa z rodzenstwem, bo znajomych coreczka zostawiona sama z braciszkiem lubila go szczypac, a nawet probowala dusic wiec trzeba pilnie obserwowac zachowanie maluchow.
 
Ja też się trochę obawiam reakcji małej na pojawienie się nowego członka rodziny i doskonale wiem że będzie zazdrosna bo teraz jak biorę jej kuzynkę na kolana to Roksana zaraz się też ciśnie i mówi moja mama a jak będzie z rodzeństwem to zobaczymy.Napewno jak tylko będzie chciała to będzie mi pomagała nad opieką nad maluchem napewno do pewnego umiaru bo dziecko w tym wieku ma jeszcze takie ruchy że nawet nie chcąc mógby zrobić krzywde.Jestem naprawdę ciekawa jak to będzie ale napewno Roksi będzie dostawała tyle samo miłości co dostaje teraz.Pozdrowionka ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
Ja też jestem mamą 6 latka, który już się nie może doczekać swojego brata Kubusia. Ciagle tylko o nim rozmawia, a ostatnio strasznie mnie wzruszył, kiedy powiedział mi abym sie nie martwiła, bo on z tatą zawiozą mnie do szpitala i będą na mnie cały czas czekali. Dodał jeszcze, że nie będzie łatwo i że będzie mnie bardzo bardzo bolało, ale mam wytrzymać bo jak urodzi sie Kubuś to o wszystkim zapomnę, a on będzie mieć ukochanego brata. No i powiedzcie mi skąd dzieciaki to wszystko wiedzą. ;D
A muszę jeszcze dodać że Bartek chwali się bratem każdej osobie z którą rozmawia. Ostatnio oznajmił to jednemu panu w autobusie ;D ;D ;D
 
Sumka, Twoj maly to jak moj brat Stasiu!
kiedys tlumaczyl mojemu (wowczas jeszcze nie ;) ) mezowi, ze ja nie mam dzieci bo, nie mam meza poza tym, musialabym zrobic TO......jak nam wyjasnil: ktos musialby mnie zaplodnic hehehe
a opowiadanie obcym roznych ciekawych szczegolow na temat naszej rodziny to totalna norma.
teraz ma 11lat to troche przystopowal, ale kiedys to w kazdym sklepie opowiadal jakim samochodem mama jezdzi i gdzie mieszkamy itp itd ;D

a mojemu dwa lata mlodszemu bratu to rozne rzeczy robilam, np jak mial jakies 3 latka......dalam mu skakanke w reke, chwycilam drugi koniec i kazalam zejsc przez okno do ogrodu jak alpinista ;D
mozecie sobie wyobrazic mine mojej biednej mamy kiedy po uslyszeniu dzwonka otworzyla drzwi, a tam maly Jasio ;) ech, do dzisiaj mi to wypominaja hehehe
 
No widzę że nieźle braciszka wytrenowałaś ;D dzieci są bardzo pomysłowe i bardzo "rozmowne" Ja kiedyś nie miałam co z nim zrobić a musiałam iść do dentysty, wiec go zabrałam ze sobą. Jak dentystka kończyła mojego zęba to o naszej rodzinie mogłaby napisać felieton. Bartek podał jej wiek wszystkich członków naszej rodziny. (dodam że moim wiekiem też bardzo się lubi chwalić prawie każdemu). Opowiadał o tym gdzie mieszkamy, gdzie dziadkowie maja działkę itd słowem 45 min gadania. Na koniec dentystka zaproponowała, że może jak już jest u niej to zobaczy jak tam jego ząbki. Na co jej odparł że nie może tak długo otwierać buzi. Po 45 minutowym niezamykaniu paszczy powiedział jej nie może długo otwierać buzi. Uśmieliśmy sie jak norki
 
Dziewczyny myślicie może już o nastepnym dziecku .....
Ja ostatnio coraz czesciej na ten temat czy, .... a jak nie teraz to kiedy ....
A to wszystko przez moją siostrzyczkę bo teraz własnie stara się o 2 choc jej Kubuś ma 2 latka a u mnie zaczeły się wspomniania troszkę pobuszowałam po naszych watkach ruchy, kopniaczki, brzuszki .... Ach ... piękne ;]
 
Asiu, nie tylko myślimy. Coraz więcej mamuś czerwcowych 2006 działa ;-):-D

Takie podsumowanie:
Cicha ma Zosię urodzoną w kwietniu 2008
Głuszek ma Michałka urodzonego w czerwcu 2008
KasiaDe ma Olgę z czerwca 2008
Mamoot ma Stasia z czerwca 2008

I nasze Drogie Ciężaróweczki:
Irmaa urodzi lada dzień
Ell za jakieś 3 miesiące
Fredka, Heatherek i Baśka przełom lata i jesieni.

Czy o wszystkich pamiętam?
Całkiem niezłe wyniki :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Patrzcie, patrzcie, jak Mamoocik pięknie nas podsumował :-)
I teraz dopiero czarno na białym, że my jakoś tak partiami - najpierw wysyp w okolicach czerwca 2008, teraz w okolicach sierpnia/września 2009 :-) Faaajnie :-)
Tylko Irma i Ell jakoś tak indywidualnie ;-):-):-):-)
 
Do góry