reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duszności w ciąży

Dołączył(a)
24 Sierpień 2008
Postów
2
witam..jestem w 5 tygodniu ciąży..od paru dni mam duszności...trudniej mi sie oddycha..czuje sie jakbym miała cos w płucach...jakby mi sie zmniejszyly...czytałam ze trudnosci w oddychaniu pojawiaja sie ale w 3 trymestrze:confused:..czuje sie okropnie:-(...to moja pierwsza ciąża..czy któras miała podobne prolemy?:-:)-:)-(....wczoraj wylądowałam na pogotowiu..zrobili mi EKG serca ale wszystko ok...nigdy nie miałam problemow z oddychaniem...:-(....jutro ide do lekarza...jednak chciałabym wiedziec jesli ktokolwiek mial podobny przypadek co mam robic...strasznie mnie to meczy:-(....:-:)-(
 
reklama
Jak jeszcze nie wiedziałam o dzidziusiu, w ok 6 tygodniu ciąży miałam straszne nocne duszności. Otwierałam okno, żeby świeże powietrze dopływało. Dało się wytrzymać. Teraz jest trochę lepiej ale nadal śpię przy uchylonym oknie.
 
Nie miewam typowych duszności, ale ostatnio jakoś dziwnie mi się oddycha. Aż mąż niekiedy pyta, czemu tak mocno wzdycham obawiając się, że mam jakiegoś doła lub coś mnie trapi.. :) A tymczasem mam drobne problemy z oddychaniem, zwłaszcza kiedy jest upał lub zbliża się wieczór.
Podobnie jak kasia_c22 w pokoju mam okno cały czas otwarte. To mi zdecydowanie pomaga.
 
I ja mam "dychawicę" w ciąży! Czasem tak sapię w nocy, że budzę i męża i samą siebie! Pytałam gina i ponoć to normalne.
 
A ja dodatkowo mam wadę serca i musiałam na czas ciąży odstawić leki. Czuję się koszmarnie: duszności, kołatanie serca.....prawie całe dnie spędzam w łóżku.
 
odświeżam temat...

Jestem w 14 tyg, a mniej więcej od 3 mam trudności z oddychaniem. Już mąż i mama zwrócili mi uwagę, że strasznie dyszę. Nie mogę leżeć na płasko na plecach, bo mam wrażenie, jakby ktoś mi na klacie usiadł :/ Czasem muszę pamiętać, żeby oddychać...
czy Wy też tak macie? Czy to normalny objaw w ciąży, czy coś gorszego?
Zapisałam się na poniedziałek do internisty, bo jest coraz gorzej :(
 
w ciąży to jest normalne, to przejdzie z czasem.. ja mialam na poczatku.. i teraz znowu mam ale teraz to dziecko mi ugniata przepone. duszności są bardzo uciążliwe.. metoda najlepsza to leżeć i spać na boku a najlepiej dać pod brzuch poduszkę.
 
ja tez wlasnie od paru dni mam mega dusznosci ale ty piszesz o spaniu n boku, ja jak spie na boku to mi malec gniecie zebra i rano jak wstaje i probuje zlapac oddech to czuje jakby ktos mi je polamal.... i tak zle i tak nie dobrze --- za to jak spie na plecach to kregoslup mnie boli :(!!
 
ja tez wlasnie od paru dni mam mega dusznosci ale ty piszesz o spaniu n boku, ja jak spie na boku to mi malec gniecie zebra i rano jak wstaje i probuje zlapac oddech to czuje jakby ktos mi je polamal.... i tak zle i tak nie dobrze --- za to jak spie na plecach to kregoslup mnie boli :(!!

wiem co czujesz... ja też tak mialam na poczatku mnie właśnie strasznie kopał maluch po zebrach jak spałam na boku.. ale z czasem przestał.. może daj poduszke pod żebra..?
A na plecach też nie śpie bo właśnie kręgosłup boli.. a najbardziej u dołu.. straszne.. no ale co poradzić...? trzeba jakoś dać rade:tak:;-)
 
reklama
Do góry