reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duże wymioty i biegunka

Dołączył(a)
1 Grudzień 2016
Postów
7
Witajcie :) Jestem w 11 tc. W nocy z 2 na 3 stycznia przydarzyły mi się okropne problemy żołądkowe - zwymiotowałam 4 razy i do tego miałam jeszcze biegunkę (2 razy). Niestety, nie mogłam też za bardzo uzupełniać wody - ponieważ nią również od razu wymiotowałam :( Dolegliwości żołądkowe ustały rankiem 3 stycznia, jednak bolały mnie mieśnie - tego dnia zjadłam troszkę zupy i jedną bułkę i wypiłam troszkę wody (myślę, że jakieś 0,7 l), a większość dnia przespałam jak zabita. Dzisiaj rano obudziłam się w dużo lepszej formie - mieśnie prawie nie bolą, wypiłam dużo wody i zjadałam lekkostrawne śniadanie.

Moje pytanie - myślicie że ta 1-dniowa niedyspozycja mogła jakoś zaszkodzić dziecku? :( szczególnie chodzi mi o ew. niedobór wody w organiźmie. Bardzo się tym martwię :( Ciężko mi powiedzieć z czego wynikły te problemy żołądkowe - nie miałam temperatury więc to chyba raczej nie wirus? Być może zatrucie pokarmowe, chociaż z mężem jedliśmy to samo i jemu nic nie dolega. A może to po prostu ciążą - ale byłby to pierwszy raz kiedy coś takiego mi się przytrafiło...
 
reklama
Skoro bardzo się martwisz, idź do lekarza i upewnij się że wszystko w porządku :) najprostsze rozwiązania są najlepsze :) ja w ciąży przechodziłam taką trzydniówkę z wymiotami i biegunką i nijak to nie wpłynęło na dzidziusia :)
 
Sadze ze nie mialo to wplywu ma dziecko. Jelitowka nie jest grozna bo dotyczy ukl. pokarmowego. Kobiety w ciazy cierpia na wymioty do poznych tyg a z dzieci rozwijaja sie prawidłowo. Wg mnie dlugotrwale odwodnienie mogloby byc grozne ale nie takie jednodniowe. Spokojnie bo jedynie stres jest dla maluszka nie za fajny.
 
Dziękuję za odpowiedź :)

Wizytę u mojego ginekologa mam 18 stycznia dopiero i raczej już się do niego wcześniej nie dostanę. Byłam u lekarza internisty, który jedynie kazał leżeć i pić, co oczywiście robię. Jeszcze się skonsultowałam ze znajomą położną, która stwierdziła, że przesadzam, co również mnie nieco uspokoiło.

Wiem, że powinnam trochę wyluzować, ale niestety w zeszłym roku poroniłam pierwszą ciążę i teraz wszystko napawa mnie przerażeniem :/ no, ale wszystkie źródła twierdzą, że nic złego się nie stało, więc mam nadzieję, że tak właśnie jest :)
 
Witaj. Najważniejsze to dużo pić, w ciąży organizm odwadnia się błyskawicznie ja z synkiem w 25 tygodniu miałam nieżyt zoladkowo jelitowy wymiotowalam strasznie nawet wody nie przyjmowalam. Wymioty zaczęły mi się ok 14 popołudniu wieczorem o 20 jechałam do szpitala to już byłam tak odwodniona że nerki przestawaly pracować a synek przestawal się ruszać. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze kroplowki i doszłam do siebie. Oczywiście nie piszę tego żeby straszyć każdy organizm jest inny na początku ciąży dużo wymiotowalam schudłam 6 kg a nic mi nie było a tu nieżyt zoladkowo jelitowy i jeszcze trochę to niewiadomo co by było. Myślę że jeżeli zwymiotowalas 4 razy to nie zaszkodziło dziecku, ja przy moim niezycie wtedy to z wc nie mogłam wyjść, więc myślę, że spokojnie wszystko będzie dobrze☺
 
Ostatnia edycja:
Ja też myślę, że dziecku nie zaszkodziło ale pamiętaj małymi łyczkami co chwilę trzeba uzupełniać płyny.
 
wymioty i biegunki w ciazy to byla u mnie codziennosc...a dzidzius zdrowy sie urodzil:) jednak sporo pilam, wiem ze od odwodnienia moze nawet zaczac brakowac odpowiedniej ilosci wod plodowych...wiec nawadniaj sie, najlepiej nie sama woda ale specjalnymi doustnymi srodkami nawadniajacymi, ja pilam Orsalit, skutecznie nawadnia, a przynajmniej dobrze smakuje, nie tak jak te inne podobne srodki, w ktorych czuc tylko sol... orsalit zwykle zamawiam przez internet od razu wiecej, bo czesto sie przydaje, przy biegunkach, wymiotach, po treningu, przy upalach i na kaca(mezowi)bo sytuacji kiedy trzeba sie dobrze nawodnic jest sporo!
 
reklama
Do góry