reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dwulatek i problemy rozwoju

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam
Synek ma obecnie 2 latka i 3 m-ce.Nie mówi nic oprócz ,,mowy w swoim języku" lubi sluchać czytania książeczek, pokazuje paluszkiem jak sie go poprosi gdzie co jest, czesto chyba naśladuje pojedyncze wyrazy dzwieki, lubi ze mna odkurzac wie co do czego sie uzywa np gdzie kabel od odkurzacz ma byc gdzie klucze , jak go poproszze o wyrzucenie do kosza zcegos to biegnie to robic ale przewaznie moge do niego mowic a on wydaje sie zajety czyms innym i n ie slucha, co za tym idzie czesto nie wykonuje niektorych polecen o ktore go prosze, ten kontakt wzrokowy tez nie jest najlepszy, ale jak sie z nim przekomarzam nasladujac to co mowi to caly czas na mnie patrzy i smieje sie przy tym calym naszym udawaniu.Sikamy na stojaco do muszli ale tez nie wola jeszcze czasem tylko powie ssssiiiiii siiii i wtedy ide do wc z nim.Jest dzieckiem bardzo ruchliwym, denerwuje suie tylko wtedy kiedy czegos mu nie pozwalam , nie chce mu dac czy wtedy kiedy nie rozumiem o co mu chodzi,bo jak cos chce to moja reka wskazuje.jest dzieckiem wesolym lubi przytulanki buziaki, roi papa nawet czesem powie papa, niektore zachowania moga wskazywac na cechy autyzmu jednak ja ie biore tego pod uwage, a czytalam ze dziecko mozze wykazywac cechy autyzmu wcale go nie majac i trzeba czekac na rozwoj mowy.Moja kuzynka 3 letnia tez do tej pory nie mowi a wszystko rozumie wiec mysle ze musimy czekac ale uspokoilabym sie troche jakas opinia/Dodam ze maly jest alergikiem, mial szczepienia 5w1, ma tez bardzo wybiorczy jadlospis prosze o jakies informacje zebym sie uspokoila
 
reklama
Witam,
Z Pani opisu rysuje się obraz zupełnie zdrowego, dobrze funkcjonującego dwulatka. To, że dziecko jeszcze nie mówi, nie powinno stanowić przyczyny do niepokoju - każde dziecko rozwija się we własnym tempie, a skoro syn powtarza niektóre słowa i wszystko rozumie, to na pewno jego czas nadejdzie. Proszę nie martwić się na zapas tylko cieszyć synkiem!
 
Witam ponownie
czli uważa Pani,że nie powinnam się martwić.synek ostatnio zaczal powtarzac ,,ciocia Ania" i i nasladowac czynnosci takie jak podlewanie konewką kwiatków, czasem kontakty ,,podlewa" zamiatanie itp sadze że zacznie mowić ale martwi mnie ten kontakt wzrokowy albo jest czyms zajety i trudno do niego dotrzec albo nie wiem czy powinnam się doszukiwać jakichś problemów, ale fakt jest taki, że mało patrzy ale jak wciagnę go w jakaś zabawą mimiką twarzy czy nasladownictwem to wtedy ciągle patrzy.zdarza sie że pokazuje w ksiażeczce np mowie gdzie pilka a pokaze co innego ale to rzadkośc bo mi sie wydaje ze to z rozbiegu zeby na kolejna kartke przerzucić.prosze o moze jakies cwiczenia jak skupic uwage synka i zlapac wiekszy kontakt wzrokowy
 
Do góry