reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysleksja!!!

Na razie został zakwalifikowany do grupy ryzyka, ale trochę się boję, bo im więcej czytam, tym bardziej zaczynam się gubić… Wydaje mi się, ze jak na 6-latka rozwija się bardzo dobrze…a ćwiczenia na pewno się przydadzą, będę bardzo wdzięczna: monika.wr@o2.pl
 
reklama
Pomocy drogie mamy!
U mojego synka stwoierdzono dysleksję, ma 6 latek i nie wiem co teraz robić...pani psycholog zalecila mi jakies cwieczenia, ale nie wiem czy one daja jakies efekty, daja?

Drogie Mamy!
Widzę na forach, że temat dysleksji, dysgrafii i dysortografii straszy Was okrutnie. Nie wpadajcie w panikę! To świetnie, że macie w ręku diagnozę, gorzej, gdyby dziecko miało problemy nie wiadomo z jakiego powodu... Teraz z tym papierkiem (lub podejrzeniem) udajcie się do specjalisty (psycholog, pedagog ze stosowną specjalnością) i ustalcie, co robić. Terapia wymaga WASZEGO zaangażowania. To WY musicie porcjować dziecku ćwiczenia (oczywiscie pod czujnym okiem terapeuty). Terapia daje świetne efekty, wiem coś o tym :)

Życzę Wam powodzenia, dużo cierpliwości i spokoju. Efekty nie przyjdą jutro, ale po wakacjach... kto wie...

Justyna, neurologopeda, pedagog
 
Witam,mam pewne pytanie czy dziecko,które ma dysleksje(dysgrafie i wiele innych np.że nie ma zdolności plastycznych) może mieć z tego powodu naciągane oceny w szkole tzn.z niczego podwyższone o jeden stopień???Prosze o szybka odpowiedź
 
W świetle przepisów nie. To znaczy - szkoła może na podstawie opinii z poradni psychologiczno - pedagogicznej dostosować wymagania dydaktyczne do możliwości i umiejętności dziecka. Ocenia się je według ogólnodostępnych kryteriów, ale należy dbać, by ocena była współmierna do wysiłków i pracy dziecka.
Określone innymi przepisami są warunki organizowania sprawdzianów kończących naukę w SP, GM, ale i tu nie ma podnoszenia ocen "bez niczego".
 
Raczej częściej zdarza się tak,że dzieci mają obniżane oceny. Tak było w przypadku córeczko mojej znajomej. Mała miała cztery piątki i jedną 4 z języka polskiego( IV klasa) a nowa pani polonistka zdecydowała,że dziecko z zaświadczeniem o dyslekcji nie może mieć na koniec roku 5. Dodam,że wszystkie dyktanda pisała tak jak reszta dzieci tylko miała na nie trochę więcej czasu. Nie wiem jak się sprawa zakończyła ale moim zdaniem decyzja nauczycielki była niesamowicie niesprawiedliwa
 
reklama
Witam serdecznie,

Chciałbym poprosić o wypełnienie ankiety dotyczącej kwestii pomocy dla dzieci dotkniętych dysleksją. Wierzymy, że wyniki ankiety pomogą nam w przygotowaniu profesjonalnego narzędzia terapeutycznego: http://goo.gl/V1PJi
 
Do góry