reklama

Dziecko 4 tyg i wypad nad wodę?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez vacum, 2 Sierpień 2012.

1. vacum

vacum Gość

Mam jeszcze jedno pytanie ( wczesniej pytam o kontakt z dziecmi),a więc moje dziecko ma 4 tyg i jutro znajomi bedą nad wodą i nas zapraszają i nie wiem czy z takim małym dzieckiem to nie jest głupota, że tam sie wybierzemy. Woda jest oddalona 15 min piechotą ode mnie, pójdę na piechotę z dzieckiem w wózku, i tam na szczęście jest to staw gdzie są drzewka więc siedzielibyśmy w cieniu. {Pytam, bo ma być 30 stopni i nie wiem czy taki spacer nad tą wodę nie zaszkodzi dziecku,a potem powrót , który może być o godzinie 13-14, ale z drugiej strony parasolke przy wózku mam , a nad wodą jest cień, tylko ta droga będzie troche przez słońce. Czy wy się wybierałyście z takimi maluszkami w takie miejsca? Sama juz nie wiem, nie chcę zaszkodzić dziecku,a z drugiej strony, jeśli to tylko moje przewrażliwienie, to nie chcę się we wszystkim ograniczać.

2. Xeniulka

Xeniulka Zaciekawiona BB

Myśle że taki wypad nie zaszkodzi ale pod pewnymi warunkami. Musisz leciutko ubrać dziecko i nasmarować kremem z filtrem dla niemowląt.Nie zaszkodzi też mokra pieluszka zarzucona na osłonkę wózka i druga też mokra powieszona w pobliżu maluszka - świetnie da uczucie lekkiego schłodzenia i nawilży powietrze. No i koniecznie coś do picia - letnia woda albo herbatka - o ile nie karmisz piersią. Ja zawsze tak robię w upalne dni gdy wychodzę z synkiem na spacer albo do ogrodu. A jeśli zobaczysz że maleństwo źle znosi takie wyjście zawsze możesz szybko wrócić do domu - znajomi na pewno to zrozumieją. Udanego wypoczynku :)

3. reklama
  4. k8libby

k8libby Fanka BB :)

Lepiej wybrać się nad wodę, niż na spacer do hipermarketu jak robi to większość matek. Baw się dobrze, posmaruj dziecko kremem z filtrem, trochę słońca też nie zaszkodzi. Ja to bym nawet poszła o krok dalej i swojego wykąpała jakby woda była ciepła :p ale ja będę ekstremalna matka ;)

5. Kopka

Kopka Fanka BB :)

tez mysle,ze absolutnie wypad nie zaszkodzi maluszkowi,pamietaj tylko o czapace zeby chronic glowke przed sloneczkiem,krem z filtrem no i picie,jesli nie je z cycusia;) milego odpoczynku:)

6. styna26

styna26 Fanka BB :)

Baw się dobrze, tylko pamiętaj żeby dziecku często oferować wodę albo cycusia jak karmisz piersią aby się nie odwoniło.

7. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

na pewno taki wypad wam nie zaszkodzi, korzystajcie z pogody i bawcie się dobrze. zamykanie się w domu z maluszkiem źle słuzy i mamie i dzieciątku.
    a co do kremu z filtrem mi pediatra mówiła że dziecka do 6msc nie smaruje się kremem tylko chroni od słońca.
    podaję link w którym jest zawarte dlaczego maluszka lepiej nie smarować
    Jak wybierać ochronny krem na lato dla dziecka - Niemowlę - Rodzina - Polki.pl
    Przefiltruj słońce - Dodatek specjalny - Mamo to ja - Magazyny - BabyOnline.pl

dobrej zabawy!!

8. Kopka

Kopka Fanka BB :)

ja mam krem ochronny z filtrem z nive-a baby ktory jest przeznaczony dla niemowlat powyzej 3 miesiaca i chyba wszystkie takie sa,wczesniej mamuska24 ma racje,usiasc w cieniu i chronic przed sloneczkiem,a jesli chodzi o sama podroz nad wode,to czapeczka,parasolka i tez maluszek bedzie ochroniony przed sloncem.

9. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Gdyby u nas bylo lato to ja z moja mala bym siedziala caly czas nad woda ;) wiadomo ochroniona od slonca, z tym ze moja sie urodzila w listopadzie i na lato juz jest duza, ale co z tego jak w irlandii ciagle pada :( mysle ze na przyszly rok pojedziemy na wakacje gdzies, moze do babc do polski a moze gdzie indziej, tylko juz z dwojeczka, ja drugie tez bede miala zimowe, takze na wakacje juz bedzie spore.

10. reklama
  11. monika221

monika221 Zaangażowana w BB

tak, najważniejsze się dobrze przygotować i obserwować dziecko, reagując na sygnały, jakie wysyła...maluch zazwyczaj daje nam znać, gdy czuje się gorzej...ja bym z wyjazdu nie rezygnowała...bardziej bym się bała o towarzystwo, że np. ktoś będzie chory, przerziębiony i zarazi malucha, niż o samo miejsce :)

12. andziaa21

andziaa21 Zaangażowana w BB

Jak najbardziej pomysł ok ale należy zachować ostrożność co do słońca i spożywania posiłków wodnych, aby dziecko miało picia dużo. No i odpowiednio wysmarować i ubrać.

Poleć forum