reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie chce chodzić w butach

Skarbulenka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
1 875
Drogie Mamusie mam problem. Córka od miesiąca chodzi. Ale nie chce chodzić w butach jak jej zakładam jest wielki krzyk i płacz i lament. I od razu sciaga. Nie chce wcale przejść ani kroku. Jak zachęcić dziecko aby chodziło w butach?
 
reklama
Nie miałam tego problemu ale może poprostu buciki nie odpowiadają? Każde dziecko ma inny temperament, jedno się nie sprzeciwi ubrane w kaftan a drugie nawet czapki nie będzie nosić:p
Spróbujcie brać buty do torby na spacer i proponować zabawę np w piasku czy gdzieś tam pod warunkiem ubrania bucików, dzieci dużo potrafią zrozumieć, zobaczy że wszyscy inni mają buty chodząc to może sama się przekona. Może zwykle attipasy lepiej by na początek zaakceptowała, albo crocsy. Tak żeby oswoić że nóżka jak inna część ciała też ma swoje nakrycie. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, moja córka biega w butach odkąd miała 10 miesięcy i każda nowa para jest zawsze odrazu z chęcią sprawdzana po domu.
 
Poczekalabym z butami do wiosny. W zimówkach bardzo ciężko chodzi się dzieciom, które dopiero co się nauczyły. Jakieś miękkie adidasy będą lepsze na początek. W domu tylko skarpeta
 
Moje prawie 9 msc dziecię dostało niecały miesiąc temu buty niechodki w prezencie.
Bardzo się ich bał i nie dał sobie założyć.
Więc sukcesywnie od tamtego momentu oswajam go z nimi. Bawimy się nimi, i są w zasięgu wzroku. Jak widzę, że ma lepszy dzień (często do nich przy pełza i maca), to na chwilę mu zakładam robiąc przy tym dużo fanfarów i zdejmuję zanim zacznie się frustrować.

Niektóre dzieci nie lubią nowości i potrzebują więcej czasu, by się oswoić.

Dla niektórych buty zimowe mogą być niewygodne i trudno im w nich chodzić.

Musicie sami znaleźć złoty środek i najlepszy sposób, by nie zrazić córkę do noszenia butów.

Ja mam to szczęście, że mój jeszcze nie chodzi, więc mogę go powolutku oswajać 😉
 
Bo dla dziecka, które miesiąc temu zaczęło chodzić butki to jest coś dziwnego.
Po domu, moje dzieci biegały w skarpetkach albo na boso. Zależy od pory roku.
Dopiero na dwór im zaczelam zakładać ale tez nie w lecie. Dopiero na zimę.
Tak wiec moje biegały w lecie po dworze z gołymi stopami.
Teraz buty na zewnątrz to nie problem. Ale po domu nadal nie zakładam.
 
Moje dziecko również nie chciało chodzić w butach, ani po domu, żeby mu pokazać o co chodzi, ani na spacerze. Po prostu któregoś razu kiedy wyszliśmy na spacer sam się przekonał i ruszył :)
 
Moja córka też stawia pierwsze kroki. Nie przepada za skarpetkami, a co dopiero za butami 😅 Chyba zacznę od attipasów...
 
Poczekać. Mój syn w sklepie jak pan mu włożył to tak się rozryczał, jakby świat się kończył. W domu mu założyłam też niezadowolony, potem zrozumiał że buty = spacer po dworze i aż się cieszy, jak mu zakładam. Musisz próbować, aż zalapie, że to jednak coś fajne. No i stopa się musi przyzwyczaić bo jednak inaczej się układa w butach niż na boso.
Warto jest też wziąć pod uwagę zakup obuwia od dobrego polskiego producenta:
ebuciki.com/marki/f_emel/
Weź pod uwagę buty od firmy Emel.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Poczekać. Mój syn w sklepie jak pan mu włożył to tak się rozryczał, jakby świat się kończył. W domu mu założyłam też niezadowolony, potem zrozumiał że buty = spacer po dworze i aż się cieszy, jak mu zakładam. Musisz próbować, aż zalapie, że to jednak coś fajne. No i stopa się musi przyzwyczaić bo jednak inaczej się układa w butach niż na boso.
Post jest sprzed 2,5 roku. Myślę, że dziecko autorki pytania już dawno przyzwyczaiło się do butów.
 
Do góry