reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Dziecko nie chce chodzić w butach

Skarbulenka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
1 875
Drogie Mamusie mam problem. Córka od miesiąca chodzi. Ale nie chce chodzić w butach jak jej zakładam jest wielki krzyk i płacz i lament. I od razu sciaga. Nie chce wcale przejść ani kroku. Jak zachęcić dziecko aby chodziło w butach?
 
reklama

Natuś_ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
4 867
Nie miałam tego problemu ale może poprostu buciki nie odpowiadają? Każde dziecko ma inny temperament, jedno się nie sprzeciwi ubrane w kaftan a drugie nawet czapki nie będzie nosić:p
Spróbujcie brać buty do torby na spacer i proponować zabawę np w piasku czy gdzieś tam pod warunkiem ubrania bucików, dzieci dużo potrafią zrozumieć, zobaczy że wszyscy inni mają buty chodząc to może sama się przekona. Może zwykle attipasy lepiej by na początek zaakceptowała, albo crocsy. Tak żeby oswoić że nóżka jak inna część ciała też ma swoje nakrycie. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, moja córka biega w butach odkąd miała 10 miesięcy i każda nowa para jest zawsze odrazu z chęcią sprawdzana po domu.
 

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Poczekalabym z butami do wiosny. W zimówkach bardzo ciężko chodzi się dzieciom, które dopiero co się nauczyły. Jakieś miękkie adidasy będą lepsze na początek. W domu tylko skarpeta
 

KundaKunda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2020
Postów
1 609
Moje prawie 9 msc dziecię dostało niecały miesiąc temu buty niechodki w prezencie.
Bardzo się ich bał i nie dał sobie założyć.
Więc sukcesywnie od tamtego momentu oswajam go z nimi. Bawimy się nimi, i są w zasięgu wzroku. Jak widzę, że ma lepszy dzień (często do nich przy pełza i maca), to na chwilę mu zakładam robiąc przy tym dużo fanfarów i zdejmuję zanim zacznie się frustrować.

Niektóre dzieci nie lubią nowości i potrzebują więcej czasu, by się oswoić.

Dla niektórych buty zimowe mogą być niewygodne i trudno im w nich chodzić.

Musicie sami znaleźć złoty środek i najlepszy sposób, by nie zrazić córkę do noszenia butów.

Ja mam to szczęście, że mój jeszcze nie chodzi, więc mogę go powolutku oswajać 😉
 

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
5 834
Bo dla dziecka, które miesiąc temu zaczęło chodzić butki to jest coś dziwnego.
Po domu, moje dzieci biegały w skarpetkach albo na boso. Zależy od pory roku.
Dopiero na dwór im zaczelam zakładać ale tez nie w lecie. Dopiero na zimę.
Tak wiec moje biegały w lecie po dworze z gołymi stopami.
Teraz buty na zewnątrz to nie problem. Ale po domu nadal nie zakładam.
 

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
504
Moje dziecko również nie chciało chodzić w butach, ani po domu, żeby mu pokazać o co chodzi, ani na spacerze. Po prostu któregoś razu kiedy wyszliśmy na spacer sam się przekonał i ruszył :)
 
reklama

Asic

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
41
Moja córka też stawia pierwsze kroki. Nie przepada za skarpetkami, a co dopiero za butami 😅 Chyba zacznę od attipasów...
 
Do góry