reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie nadaje się do żłobka

Nadzieja02

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
24
Witam,
Mam problem, moje dzircko uczęszcza do żłobka od marca, dlugo się adaptował ale było w porządku, spał jadł, wszystko ok. Od września zmieniły się opiekunki i od tego momentu dzień w dzień słyszę rewelacje na temat mojego dziecka, że nie spi, nie chce. Tak nie spi, bo nie potrzebuję drzemki, ale mają tam zasady i dziecko ma się dostosować... ma histeria, krzyczy, jest samolubny. Teraz jedna z Pan mi zasugerowała wizytę u psychologa i powiedziała, że może syn nie nadaje się do żłobka... przeszkadza im, budzi dzieci bo płacze, ciągle woła mama, mamusia. Stwierdziła też , że ma żną za bliską więź.

Jak outam się syna o żłobek, czy chce jechać, albo jak spędził dzień, to mówi tylko nie, nie, mama nie żłobek i się denerwuje.
Unówialam się na tą wizytę j psychologa, ale jak myślicie z czego to wynika skoro do sierpnia było wszystko ok. Mi osobiście te nowe opiekunki też nie pasują od początku, jedna nadąsana , ciągle narzeka. Czy jedynie wyjście z tej sytuacji to wypisanie że żłobka? Po adaptacji tak chętnie chodził, czasem pojęczał, ale jak to dziecko...bie wiem co robić, jestem załamana.
Mówiły coś, że ma za dużo emocji w sobie
 
reklama
Ewidentnie coś nie tak że strony opiekunek. Rozmawiałaś z dyrektorem placówki? Jakie opinie o nowych opiekunkach mają inni rodzice? Co stalo się z poprzednimi opiekunkami? Może jest możliwość przeniesienia do innej grupy, gdzie panie są bardziej sympatyczne, lub tam, gdzie pracują poprzednie opiekunki?
 
Tak jak piszesz, możliwe, że to kwestia zmiany opiekunek, skoro te terminy się zbiegły.

Może warto rozejrzeć się za innym żłobkiem? Wiem, że to może być trudne, ale często jak maluchy mają jakieś problemy w żłobku, to się na nich odbia, np. zaczynają krzyczeć przez sen, płacz, problemy z emocjami, gdzieś czytałam, ze jak dziecko już było odpieluchowane, to nagle zaczynało się moczyć w majtki itd.

Psychika dziecka jest bardzo ważna, a ono samo nie potrafi teraz powiedzieć co jest nietak, ze nie chce tam chodzić, ale to w jakiś sposób musi z dziecka " wyjść".
 
A może te nowe panie nie są miłe dla Twojego dziecka i ono po prostu to czuje? Nie chce spać, budzi inne dzieci - panie nie mogą sobie wypić kawki bo… żeby tego źle nie ująć… nieśpiące jedno dziecko zwyczajnie im przeszkadza i frustruje. Masz możliwość zmiany żłobka? Bo rozumiem, że nie masz opcji zatrudnić opiekunkę?
 
Najlepiej jakiś podsłuch dyktafon ,czy kamerka zainstalowac gdzieś dziecku, trochę to podejrzane wszytsko się wydaje ,że nagle niby dziecko takie jest źle. I to że dziecko też tak negatywnie reaguje, to nie wróży dobrze. A mnóstwo jest teraz takich historii z opiekunkami które wręcz znęcają się nad dziećmi.
 
Do góry