reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko pręży się w foteliku samochodowym

Dołączył(a)
24 Październik 2017
Postów
2
Witam. Moja córeczka ma 19 miesięcy. Mamy wielki problem z jazdą w samochodzie.. Kiedy siada w foteliku zaczyna się strasznie prężyć. Nie płacze, nie krzyczy tylko wypina brzuszek do przodu robi się czerwona na twarzy. To wygląda tak jakby chciała wydostać się z tego fotelika, jednak kiedy ją wyciągam wtedy płacze że chce znowu, kiedy ją włożę zaczyna od nowa się prężyć. Wsiada i jeszcze przed zapięciem pasów tak się dzieje. Zachowuje się tak od około 10 miesięcy.. zaczęła w foteliku od 0 kg wtedy myślałam, że może ma zbyt mało miejsca. Zmieniliśmy fotelik na większy i jest to samo. Każda jazda autem to katorga dla niej i dla nas samych. Potrafi przejechać prężąc się nawet 9 godzin !! Pytałam pediatrów co się dzieje, powiedzieli że to normalne. Ale jak patrze na dzieci znajomych ŻADNE tak nie robi... W samochodzie próbowałam wszystkiego, książki zabawki, śpiewałam, zagadywałam, wygłupiałam się, nawet bajki w telefonie nie pomagają. Teraz już nie ma smoczka, ale nawet wcześniej ze smoczkiem było tak samo, niby powinna się uspokajać po smoczku. Dodam że mamy fotelik do jazdy tyłem z Besafe iZi Plus, widzi wszystko za oknem, a próbowałam sprawdzić jakby jechała w foteliku przodem do kierunku jazdy to nawet nie chciała dać się zapiąć. Jest też tak kiedy jedziemy rowerem, niby mniej ale jednak. Myśle, że to przez pasy. Jak jest z Waszymi dziećmi ? Ktoś ma podobnie ? Jak sobie z tym radzić ?? POMOCY !
 
reklama
Hmmm. Powiedz czy mala pociera sie poci przy tym napinaniu?? Wiem ze kolezanki corka puszczala tak nozki w lozeczku miedzy szczeble i sie pocierala bylo tak tez w wozku i foteliku samochodowym wystarczylo jej tylko cos wlozuyc miedzy nogi.
 
Dziękuje za odpowiedź. Poci się napewno, jednak cały czas się pręży to jest sam w sobie wysiłek. Wystarczy trochę dłuższa trasa i włosy z tyłu główki całe mokre. Tak jak Pani napisała o tym pocieraniu ona tak nie robi po prostu pręży się tak jakby chciała wyrwać te pasy. Jak zdejmę pasy wtedy płacze bo chce je znowu założyć. Pozdrawiam
 
Do góry