reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

  Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

  UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

  Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

dziecko z opinią WWR które przedszkole w Gdańsku?

Dołączył(a)
7 Maj 2017
Postów
2
Rozwiązania
0
Witam,
Moje dziecko posiada od niedawna opinię o WWR, (opóźniony rozwój mowy oraz psychoruchowy), nie potrzebuje orzeczenia o kształceniu specjalnym . Jest całkiem normalnym dzieckiem, energicznym, robi powoli postępy w mówieniu ale nie potrafi na dłużej skoncentrować się przy wykonywaniu określonej czynności.Może znacie jakieś przedszkola w Gdańsku,integracyjne lub nie, które potrafią pomóc takiemu dziecku, w którym można zorganizować Wczesne Wspomaganie Rozwoju?
 
reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
3 914
Rozwiązania
65
A dlaczego uważasz, że nie potrzebuje KS?
Zdecydowanie łatwiej o przedszkole i zajęć miałby więcej - czy to z logopedą albo TUSy?
 
Dołączył(a)
7 Maj 2017
Postów
2
Rozwiązania
0
Dziecko otrzymało opinię o WWR .To nie ja tylko zespół orzekający stwierdził, że Kształcenie Specjalne nie jest mu potrzebne. Rozumiem, że łatwiej o przedszkole z KS ale po co na siłę do tego dążyć? kształcenie specjalne posiadają dzieci z poważniejszymi wadami rozwojowymi. Chodzi mi o znalezienie przedszkola integracyjnego. lub takiego gdzie zrozumieją problem dziecka a nie skreślą z listy bo po miesiącu stwierdzą, że dziecko nie mówi tak jak rówieśnicy i przez to nie może się z nimi zintegrować. WWR możemy robić np. w poradni psychologicznej.
 

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
3 914
Rozwiązania
65
WWR nie daje Ci mozliwosci dostania się do przedszkola integracyjnego. Na KS przedszkola maja zwiększona subwencje i chętniej dzieci przyjmują. Zajęcia podobne co na WWR - tylko jest ich więcej.
Nie jestem z Gdańska ani okolic więc nie pomogę z wyborem placówki.
 
Do góry