reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Dzieki za ciepłe przywitanie.

Jak tylko się troszkę tu rozeznam to wstawie suwaczek i fotki.

Może ktoś wie przy jakich wartościach hemoglobiny wykonuje sie transfuzje?

Kurcze wybieramy sie na wakacje w piątek, a tu hemoglobina spada :( Bedziemy pewnie wracać pedem. Ale chyba pojedziemy bo w planie są chrzciny własnie podczas wakacji a wakacje poprostu u rodziców.

 
reklama
gosiap,witamy serdecznie Ciebie i Szczepanka na forum :)
"nie martw sie" łatwo powiedzieć ,ale trudniej tak zrobić.Każdy martwi sie o swoje maleństwo. Zobaczysz jednak,że wszystko będzie Ok i będziesz tylko wspominać swoje zmartwienia :)
Myslę,że na wszystkie swoje wątpliwości znajdziesz odpowiedż w naszych postach ,chodź sporo sie ich nazbierało poprzeglądaj ,pocieszysz się napewno i dowiesz to co Cie interesuje. Są tu historie różnych wczesniaków ,od duzych po maleństwa i każde miało jakieś problemy.
Teraz nasze dzieci już podrosły a i forum troche się wyciszyło , może przez wakacje ?
W każdym razie pisz o swoim Szczepanku i powklejaj zdjęcia ,trzymamy kciuki...
 
witaj miller :D dawno Cie tu nie było
powiedz jak Pawełek radzi sobie z okularkami, ściaga je? Bp Zuzia radzi sobie z tym bezbłędnie :D nic tak pięknie i precyzyjnie nie robi jak ściąganie okularów. już nie wiem co mam robić że zostały na nosie, już nawet sobie czasem zartuje że superglu przykleję :D

a nawiązując do gosiap to faktycznie teraz łatwo mówić "nie martw się" a jeszcze nie tak dawno sama moczyłam poduszkę po nocach ze zmartwienia. Ale teraz jest super i cieszymy się z każdej nowej czynności Zuzi. :D
 
gosiap,
Miło Was przywitać na naszym forum :)

Nie bedę oryginalna kiedy powiem, że wszystko będzie dobrze ale wierz mi - będzie napewno! Wcześniaki są silne i obdażone niezwykłą wolą przetrwania. Kochający rodzice i wykwalifikowana kadra medyczna pomoże w przezwyciężeniu każdej przeszkody na drodze do "normalnego" życia. Wszystkie trudy zostaną przezwyciężone i już niedługo sama będziesz niosła pomoc mniej doświadczonym i rodzicom wcześniaczków. Nasze historie opisane są w postach, które możesz przesledzić i sama stwierdzisz, że i my byliśmy w takiej samej jak ty sytuacji i w tamtym czasie ciężko nam było znaleźć światełko w tunelu.. dzisiaj światłem naszego życia są dla nas nasze kochane dzieciaczki ale patrząc wstecz i łezka się czasem w oku zakręci..

Niedokrwistość wtórną miała także moja Julka - pomogło podawanie KKcZ oraz preparatów żelaza ale Juleczka miała jeszcze anizocytozę erytrocytów i ze względu na nią trochę dłużej przechodzilismy badania. Jeśli chodzi o wylewy to I stopień (tak jak wspomniała Agatka) wchłania się bez żadnych następstw dla OUN natomiast obniżone napięcie mięśniowe oraz asymetria wymaga rehabilitacji motoryczno - neurologicznej - wiekszośc z nas przechodziła takie ćwiczenia więc służymy radą :) Jeżelii chodzi o retinopatię to miller i AgataB pomogą napewni o odpowiedza na twoje pytania - 1 stopień cofa się samoistnie..

Musicie uzbroić się w cierpliwość i nie wymagać od dziecka osiagania nadzwyczajnych wyników - wszystko przyjdzie w swoim czasie - kochać, kochać i jeszcze raz kochać! i korygowac wiek urodzeniowy - z doświadczenia wiem, że to bardzo rodzicom pomaga.

Wartość hemoglobiny Szczepanek ma na grnicy dolnej normy tak jak dla dziecka 3 miesięcznego więc przed wyjazdem zasięgneła bym jeszcze porady w poradni patologii noworodka czy też hematologa.

miller,
Przycichło bo wiekszość wcześniaczych rodzin na wakacjach :)

Agatka,
No to mały łobuziak z Zuzałki :) Zaraz przypomniało mi się jak Juleczka bezbłędnie zdejmowała okularki będąc pod lampami w inkubatorze - i całymi godzinami przesiadywałam przy jej łóżeczki i pilnowałam grzdylka małego ;)

Ucałowania dla wszystkich :-*
Agawa z Juleczką



 
Hej, dziewczyny. hej, gosiap.
Jonatan wyszedł z 1 punkta apgar i zamartwicy- popatrz na niego, jaki fajny bobas. Nie ma sie co martwić, silna wiara i wola zycia to najlepsi pomocnicy. ja swego nazywam dumnie " małym wojownikiem", tak wszystkich zadziwił, wychodząc z wielkiego cienia na cudny, Boży świat.
teraz zaczął fascynujący etap raczkowania, czepia sie mebli i wstaje i radosnie woła: Mado n Macka, starszego braciszka, Dado- na dawida, młodszego i na reszte " Tato". Tato to jego ukochane slowo. mama wystepuje rzadko i to w wersji 3 sylabowej- mamama. ;)
Jestesmy zdrowi, weseli, baraszkujemy w ogrodzie, poznajemy nowe smaki...łazimy po domu i jest cudnie. Buziaki dla ciebie i wszystkich.

img0074mf5.jpg
 
hej
bardzo mnie pocieszają Wasze słowa, dzięki.
Dzwonilam do neonatologa który prowadzil Szczepka w szpitalu i stwierdzila że wynik hemoglobiny jest ok. Tzn nie taki jak powinien ale ok. Kazała powtórzyć morfologie za jakiś czas no i wiecej ferrum lek bo maly rożnie jak na drożdzach, a to się podaje do wagi.. Nie wiem jak mały to zniesie bo juz sa hocki klocki z kupkami.
Ważu już
 
my tez bardzo dluuugo bralismy Ferrum lek bo chlopcy mieli niska hemoglobine. Bralismy ja chyba do 10 miesiaca zycia. Jak bedziesz mu dawala to staraj sie nie lac na zabki tylko na jezyczek
 
asiuleksa jak podajesz ferrum? bo my mieszamy z resztą witamin i dajemy ze strzykawki przez smoczek. Może to nie tak się wchłania jak powinno gdy podaje sie z innymi lekami razem.

Hi ostatni post jakos mi sie wysłał w połowie. Walcze z wklejeniem zdjęć chyba musze męzusia zaprząść do tego.

Coraz cześciej myśle o przejsćiu na sztuczne mleko. Maly ostatnio ma takie jazdy przy, cycu że nie idzie znięść, już nie moge patrzeć jak sie męczy czasami nawet płacze jedząc, nie wiem co to jest. W kazdym razie jak dostaje butelkę to nic się nie dzieje. Lekarka powiedziała ostatnio, że jak mały bedzie się tak dalej anemizował to trzeba przejść na sztuczne i że nie ma się co upierać przy tym że kobiece mleko jest najlepsze bo czasami po prostu tak nie jest. Do tej pory mam wzmacniacz mleka kobiecego bo na ostatniej kontroli u neonatologa jakieś oznaki osteopenii wykryli u niego :( więc tym bardziej nad sztucznym się zastanawiam.

 
Gosiap - my juz nie podajemy Ferrum bo chlopcy juz maja wyniki w normie :-) Dawalam strzykawka bezposrednio do buzi zeby cala dawke polkneli, ale pozniej popijali mlekiem, a tak jest niedobrze. Razem z mlekiem zelazo slabo sie wchlania. Najlepiej jest dac zelazo z witaminka C i dac popic np. woda.
 
reklama
"Nie bedę oryginalna kiedy powiem, że wszystko będzie dobrze ale wierz mi - będzie napewno! Wcześniaki są silne i obdażone niezwykłą wolą przetrwania. Kochający rodzice i wykwalifikowana kadra medyczna pomoże w przezwyciężeniu każdej przeszkody na drodze do "normalnego" życia. Wszystkie trudy zostaną przezwyciężone i już niedługo sama będziesz niosła pomoc mniej doświadczonym i rodzicom wcześniaczków. Nasze historie opisane są w postach, które możesz przesledzić i sama stwierdzisz, że i my byliśmy w takiej samej jak ty sytuacji i w tamtym czasie ciężko nam było znaleźć światełko w tunelu.. dzisiaj światłem naszego życia są dla nas nasze kochane dzieciaczki ale patrząc wstecz i łezka się czasem w oku zakręci.."


Agawa ale pięknie napisałaś, aż mi się łezka w oku zakręciła. Wszystko to szczera prawda, czasmai jak oglądam zdjęcia z "tamtych czasów" to też łezka się kołuje .......
 
Do góry