reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień z dziećmi

reklama
godne podziwu! jak tak to przeczytałam to stwierdziłam że my mamy pełną improwizację i wszystko jest na zasadzie "około". "albo"
 
Julisia - ja też jak nie pracowałam miałam tak dzień ustalony - "mniej więcej", "około"
jednak jak idzie się do pracy o konkretnej godzinie, wraca o konkretnej, dzici się odprowadza i odbiera o konkretnej to inaczje jest dzień ustawiony.
 
Tak na prawdę, żeby znaleźć czas na zabawę z dziećmi oraz na rzeczy, które trzeba zrobić (sprzątanie, gotowanie itp.) to nie można pozwolić sobie na improwizację. Wszystko musi być jak w zegarku :-)
 
Ok, ja też spróbuję. Opiszę większość dni, bo jak mamy gości, święta lub wyjazd to oczywiście wszystko wygląda inaczej :D
7:30 budzę się, myję, ubieram
8:30 budzę Tosię
8:45 Tosia się myje, ubiera i jemy śniadanie
9:00 telefon od/do babci
9:30 wyjście na plac zabaw
11:30 zakupy
12:30 robię obiad, Tosia się bawi
14:00 jemy obiad
14:30 sprzątam, Tosia się bawi
15:30 idziemy na spacer
16:30 podwieczorek
16:45 Tosia bawi się z koleżankami 17:30 robię kolację
18:00 kolacja
19:00 mam czas dla siebie, Tosia ogląda bajkę
20:00 Tosia się myje
20:30 bawimy się razem
21:00 bajka na dobranoc, Tosia idzie spać
No a potem mam czas dla siebie :)
 
Tak naprawdę organizacja czasu mamy wymaga ogromnej precyzji, ale też umiejętności godzenia wszystkiego i reagowania na różne sytuacje, nie zawsze przewidywalne. Co robicie, kiedy coś palącego do zrobienia się pojawia?
 
Do góry