reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwne chodzenie

Tatoonie

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2005
Postów
79
Miasto
Poznań
być może panikuję, ale wolę się zapytać: chodzi mianowicie o mojego 10 miesięcznego synka, od jakiegoś już czasu rwie się do chodzenie, ale robi to dziwnie, tzn. jedną stopa kroczy na paluszkach, a drugą normalnie. Boję się o jego bioderka.....
czy któraś z Was ma takie doświadczenia?
proszę o pomoc.
 
reklama
z tego, co wiem to powinna być SYMETRIA. Jeżeli dziecko na chwilkę staje na paluszkach i za chwilę na całych stopach, to wszystko jest w porządku. Także musi o własnych siłach np. wstawać, stać, a nie o siłach mamy. Kurcze, co mogę więcej powiedzieć...ekspertem nie jestem, jednak tyle wyniosłam z zajęć organizowanych przez johnsons baby.
Pozdrawiam!
 
jak Twoje dziecko chodzi, po jakiej powierzchni trzyma się czegoś, czy już sam.
najlepszym wyjściem jest pójście do ortopedy (i trzeba wziąć buciki dziecka po odkształceniach widać jak chodzi dziecko) lub chociaż do zwykłego pediatry (najlepiej go zaprosić do siebie - do nas przychodziła lekarka sprawdzała jak wstaje, raczkuje, podciąga się, stawia kroki) zwłaszcza że z opisu nie brzmi to najlepiej (choć lekarzem nie jestem i oczywiście mogę się mylić )
 
Mój synek stał na nóżkach mając 7,5 miesiąca i też bardzo szybko podejmował próby chodzenia...owszem, zdarzało się, że próbował chodzić na palcach...Teraz już biega i wszystko jest ok. Możesz zapytać kontrolnie pediatrę....a długo już tak robi? Za każdym razem jedną stopą próbuje kroczyć na palcach? Czy po prostu "zdarza się". Ja pewnie wstrzymałabym się z wizytą u ortopedy jeszcze trochę...no chyba, że taki sposób stawiania kroków stał się normą i zawsze tak stawia stopę.
Musisz pokierować się swoją matczyną intuicją:)
 
ja z kolei slyszalam ze jak dziecko nie stawia calych stop tyko na paluszkach probuje chodzic to znaczy ze jest jeszcze dla niego za wczesnie na chodzenie i trzeba go powstrzymywac bo mozna tylko szkody narobic.moja kolezanka wlasnie byla u neurologa-synek tez rwal sie do chodzenia ale na palcach stapal i musza go rehabilitowac teraz ale nie znam szczegolow
 
Dziewczyny co Wy gadacie ,przecież dziecko najpiew kroczy na paluszkach potem jak zaczyna chodzić to wtedy na całych stopkach.Ja tez bylam u nneurologa. Ogólnie nic nie wolno przyspieczać,mój mały kiwał sie na czworaka to mówila zeby nic mu juz nie pomagac nic nie robić zeby zawczesnie nei raczkował.a do siadania dalej go nie sadzam a ma juz prawie 9 miechów.Mówiła że dopiero wtedy jaj z przykucu sam siądzie albo z czworaka.że nawet moze siadac majac rok ale wtedy jest prawidłowo bo nic na sile.a co do tych paluszków to normalne na poczatku ,
 
Ostatnia edycja:
nie do końca normalne mnie lekarka mówiła że to zły objaw takie chodzenie na paluszkach - Maks nie chodził na szczęście na palcach ale i tak byłam u lekarza sprawdzać czy dobrze to robi - lepiej sprawdzać takie rzeczy bo często zle wzorce można szybko skorygować
 
reklama
dzieci na poczatku nie stawiaja calych stup na podloge. najpierw chodza ta palcach a dopiero potem stawia noge na podloze
 
Do góry