reklama

Dziwne ułożenie główki

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez lolkak, 20 Marzec 2011.

1. lolkak

lolkak Październikowa Mama Mai

Witam serdecznie,

Moja córcia leżąc na pleckach nie trzyma prosto główki. Nie trzyma jej też odwróconej lewo czy prawo tylko tak w lekkim skosie. Coś jakby za 10 dwunasta. Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć:sorry2: Podczas snu wygina się dziwnie,w takie nie pełne "c" tzn. górna część tułowia przypomina C nogi zostają proste.

Czy konieczne są jakieś ćwiczenia?

2. elusia84

elusia84 Fanka BB :)

być moze coreczka ma asymetrię ciała,albo problem z napieciem miesniowym,moja córeczka tez sie wyginała w łuk na plecach tworząc tzw.mostek,a zaciska piąstki tzn.chowa kciuk do środka?my chodzimy przez to na rehabilitacje od stycznia....

3. reklama
  4. lolkak

Teraz już prawie nie ma zaciśniętych piąstek, ale od czasu do czasu ma kciuk jak mówiłaś

5. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, z opisu wynika, że córcia ma asymetrię ułożeniową. To może przeszkadzać w osiąganiu kolejnych umiejętności ruchowych, a w przyszłości być przyczyną wady postawy. Warto poprosić lekarza o skierowanie na rehabilitację.

6. lolkak

Dziękuję za odpowiedź. Słyszałam,że taka rehabilitacja trwa tyle czasu ile dziecko miało gdy ją rozpoczynała. Czy to prawda?

7. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, różnie to bywa z trwaniem rehabilitacji. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. :)

8. lolkak

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :-)

Poleć forum