reklama

Dziwne ułożenie główki

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez lolkak, 20 Marzec 2011.

1. lolkak

lolkak Październikowa Mama Mai

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie,

Moja córcia leżąc na pleckach nie trzyma prosto główki. Nie trzyma jej też odwróconej lewo czy prawo tylko tak w lekkim skosie. Coś jakby za 10 dwunasta. Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć:sorry2: Podczas snu wygina się dziwnie,w takie nie pełne "c" tzn. górna część tułowia przypomina C nogi zostają proste.

Czy konieczne są jakieś ćwiczenia?

2. elusia84

elusia84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    być moze coreczka ma asymetrię ciała,albo problem z napieciem miesniowym,moja córeczka tez sie wyginała w łuk na plecach tworząc tzw.mostek,a zaciska piąstki tzn.chowa kciuk do środka?my chodzimy przez to na rehabilitacje od stycznia....

3. reklama
  4. lolkak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teraz już prawie nie ma zaciśniętych piąstek, ale od czasu do czasu ma kciuk jak mówiłaś

5. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, z opisu wynika, że córcia ma asymetrię ułożeniową. To może przeszkadzać w osiąganiu kolejnych umiejętności ruchowych, a w przyszłości być przyczyną wady postawy. Warto poprosić lekarza o skierowanie na rehabilitację.

6. lolkak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję za odpowiedź. Słyszałam,że taka rehabilitacja trwa tyle czasu ile dziecko miało gdy ją rozpoczynała. Czy to prawda?

7. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, różnie to bywa z trwaniem rehabilitacji. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. :)

8. lolkak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi :-)

Poleć forum