reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny kształt macicy?

Stelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Maj 2020
Postów
2 913
Dziewczyny, w poniedziałek będę dzwonić do swojego ginekologa ale może któraś z Was będzie w temacie 🙄 jestem zawsze tak zestresowana że po wejściu do gabinetu wyłącza mi się myślenie. Zapominam zapytać o połowę rzeczy, nie dopytuje tylko przytakuje... I tym sposobem na ostatniej wizycie ginekolog stwierdził że moja macica ma jakieś zwężenie 🤔 nie jestem pewna ale coś mówił o jej kształcie. I teraz nie pamiętam czy mówił że to może utrudniać zajście czy donoszenie 😞 boje sie że to macica dwurozna 😶🥺 tak jak pisałam na poczatku- w poniedziałek zadzwonię i dopytam co i jak ale jakoś nie daje mi to spokoju. W czerwcu poronilam w 8tyg, serduszko przestalo bić. W lutym chcemy wznowić starania a tu ciągle jakieś dodatkowe stresy
IMG_20201103_230730.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Macica dwurożna to nie wyrok :) ja jestem jej „szczęśliwa„ posiadaczka. Dodatkowa moja była z przegroda która miałam usuwana operacyjnie. Wcześniej 2 poronienia ale nie wiadomo co było przyczyna bo z badań wyszło mi jeszcze kilka nieprawidłowości ale udało mi się i mam 16-miesięcznego synka :)
melduje i ja z przegroda macicy
3miesiace po porodzie jestem ;)
To nie wyrok bezpłodności
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie do Was - jak to wyglądało u Was dokładnie? Miałyście zabieg i ile czasu musiałyście się wstrzymać ze staraniami? I jak szybko udało Wam się zajść w ciążę?
Macica dwurożna to nie wyrok :) ja jestem jej „szczęśliwa„ posiadaczka. Dodatkowa moja była z przegroda która miałam usuwana operacyjnie. Wcześniej 2 poronienia ale nie wiadomo co było przyczyna bo z badań wyszło mi jeszcze kilka nieprawidłowości ale udało mi się i mam 16-miesięcznego synka :)
 
Macica dwurożna to nie wyrok :) ja jestem jej „szczęśliwa„ posiadaczka. Dodatkowa moja była z przegroda która miałam usuwana operacyjnie. Wcześniej 2 poronienia ale nie wiadomo co było przyczyna bo z badań wyszło mi jeszcze kilka nieprawidłowości ale udało mi się i mam 16-miesięcznego synka :)
Cieszę się że Wam się udało ☺ ale czy dostałaś jakieś zdjęcie z usg i faktycznie Twoja macica przypominała wyglądem moją? 🤨 troszkę nie chce mi się wierzyć że w moim wypadku to dwu różna z przegroda bo moj gibekolog zajmuje się niepłodnością invitro itd i myślę że kierowalby mnie od razu na zabieg 🙄
 
Cieszę się że Wam się udało ☺ ale czy dostałaś jakieś zdjęcie z usg i faktycznie Twoja macica przypominała wyglądem moją? 🤨 troszkę nie chce mi się wierzyć że w moim wypadku to dwu różna z przegroda bo moj gibekolog zajmuje się niepłodnością invitro itd i myślę że kierowalby mnie od razu na zabieg 🙄
Mam zdjęcie później wstawie ale u mnie to wyglada typowo jak uszy zająca :) przed resekcja przegrody bardziej, po operacji mniej dzięki czemu dziecko miało miejsce żeby rosnąć. Twoja ze zdjęcia wyglada po prostu tak jak by była wąska, no chyba ze masz np macice podobna z jedna szyjka, ale to trzeba sprawdzić i moja rada przed ciąża naprawdę trzeba to zrobić, ja jak będę chciała starać się o drugie to tez będę prosiła gin żeby spr, czy mi ta dziada nie odrosła...
 
Macica dwurożna to nie wyrok :) ja jestem jej „szczęśliwa„ posiadaczka. Dodatkowa moja była z przegroda która miałam usuwana operacyjnie. Wcześniej 2 poronienia ale nie wiadomo co było przyczyna bo z badań wyszło mi jeszcze kilka nieprawidłowości ale udało mi się i mam 16-miesięcznego synka :)
melduje i ja z przegroda macicy
3miesiace po porodzie jestem ;)
To nie wyrok bezpłodności
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie do Was - jak to wyglądało u Was dokładnie? Miałyście zabieg i ile czasu musiałyście się wstrzymać ze staraniami? I jak szybko udało Wam się zajść w ciążę?
 
Rozwiązanie
Hej dziewczyny
Wczoraj u ginekologa dowiedziałam się, ze mam macice dwurożna. Kształt położonej 3.
Jestem w szoku, niedawno wchłonął prawie się krwiak(krwawiłam z 3-4 razy) a teraz to. Płód mówi ze jest mniejszy niż wykazuje wiek ciąży (6tyg) a wiek 5tyg według wzrostu.
0,57cm
Pomozcie
 

Załączniki

  • 72B0471F-46A4-4C26-A48F-C022EE127AB3.jpeg
    72B0471F-46A4-4C26-A48F-C022EE127AB3.jpeg
    308,3 KB · Wyświetleń: 258
Ale w czym potrzebujesz pomocy? Nie martw się na zapas. Moja wyglądała jak uszy zająca - dziecko urodzone tydzień po terminie z waga ponad 3700. Macica się rozciągnie za jakiś czas, będzie wyglądała jak macica bez wady :)
 
reklama
Ja dowiedziałam się o macicy dwurożnej na wizycie w 6 tygodniu ciąży. Wg USG Zarodek był mniejszy o ponad tydzień, ale to było spowodowane opóźnioną owulacją. Po diagnozie naczytałam się w internecie strasznych rzeczy na temat tej wady i cała ciąże się martwiłam, ale ciąża przebiegła prawidłowo bez komplikacji. Macica się prawidłowo rozciągnęła. Miałam planowe CC, ale z innego powodu. Synek urodzony w 39+3t 3850g i 58cm. 🙂🙂 Dzisiaj ma już 6 miesięcy.
A moja macica wyglądała tak :
FB_IMG_1612039584979.jpg
 
reklama
Ja dowiedziałam się o macicy dwurożnej na wizycie w 6 tygodniu ciąży. Wg USG Zarodek był mniejszy o ponad tydzień, ale to było spowodowane opóźnioną owulacją. Po diagnozie naczytałam się w internecie strasznych rzeczy na temat tej wady i cała ciąże się martwiłam, ale ciąża przebiegła prawidłowo bez komplikacji. Macica się prawidłowo rozciągnęła. Miałam planowe CC, ale z innego powodu. Synek urodzony w 39+3t 3850g i 58cm. 🙂🙂 Dzisiaj ma już 6 miesięcy.
A moja macica wyglądała tak :
Zobacz załącznik 1232827
Boże, u mnie wyglada to identycznie. Tez dowiedziałam się w tym samym czasie, naczytałam się od paru dni samych złych rzeczy. Moja mama ma dwurożna a urodziła dwoje zdrowych dzieci :)
❤️🙏🏻 mój mąż ma ze mną ciężko, czasem budzę się w nocy i martwię, a spokój dla Nas najważniejszy.
💙
 
Do góry