reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Enfamil - ile ml

Dołączył(a)
29 Sierpień 2016
Postów
2
Witam
Muszę zmienić mleko gdyż maleństwo ma straszne zaparcia. Teraz jest na Bebiko. Postanowiłam zmienić na Enfamil. I tu mam pytanie. Mała ma 3 miesiące więc Bebika dostawała 120 ml i 4 miarki (wg instrukcji na opakowaniu). Na opakowaniu Enfamilu pisze że powinna jeść już 180 ml i 6 miarek. Czy mam tak nagle zacząć jej dawać większe dawki? I w sumie z czego to wynika jeżeli kaloryczność obu jest taka sama?
 
reklama
Myślę że powinnaś dawać tak jak do tej pory bebiko. Sama zobaczysz czy dziecko jest nadal głodne, czy może te 120ml spokojnie starczy. Moja córka też nie jadła tak jak jest na opakowaniu, raz mniej raz więcej. Długo jadła 120ml, a niby powinna 150ml. :-) :-) :-)
 
My też zmieniliśmy mleko trzy razy z powodu zaparć. Właśnie jesteśmy już od dłuższego czasu na Enfamilu.
Jeśli małej wystarcza 120ml to rób 120. Możesz spróbować robić 150ml i zobaczysz czy wypija wszystko Czy zostawia. Moja do tej pory zostawiala, w ciągu dnia pije 3-4 razy do 150, a na kolacje 180(jeśli chodzi o mleko). A Ma już 9miesiecy
 
My też jesteśmy na Enfamilu i zawsze robiłam małej tyle ile pisze na opakowaniu ale jadła różnie, rzadko całą butelkę. Teraz robię jej 180 ml i czasem zjada wszystko a czasem zostawia 20, 40 a czasem nawet i 100 ml . Nie robię jej jednak mniej bo ciężko wyczuć kiedy będzie chciała zjeść tyle a kiedy tyle, wolę wylać troszkę mleka a mieć pewność że się najadła :) Jak opróżnia butlę do dna to zawsze się zastanawiam czy nie miałaby ochotę jeszcze coś przekąsić :)
 
Dziękuję za pomoc. Czytałam na bieżąco Wasze wpisy ale dopiero teraz mam chwilkę aby odpisać. Rzeczywiście, czasem robię jej 150 jak czuję, że jest bardziej głodna ale zazwyczaj wypija 120.
Nie wiem tylko jak długo mam "testować" to nowe mleko aż będą efekty na stałe (żebym wiedziała że to to mleko i na tym zostać). Pije Enfamil prawie 2 tygodnie a kupki dalej co 3 dni i z wysiłkiem :( Dzisiaj była zielona ale to podobno nie problem.
 
Do góry