reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Euvax B - WAżNE!!!!!!!!!!!

mrowka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Styczeń 2005
Postów
1 126
Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega, by nie kupować i nie aplikować szczepionki Euvax B, stosowanej w przypadku żółtaczki wszczepiennej typu B. Choć w Polsce lek nie został wprowadzony do obrotu, można go było nabyć np. na Słowacji czy w Niemczech.
Chodzi o Euvax serii: UVX 05027, UVX 05028, UVX 05029, UVX 06005, UyX 06006, UVX 06007, UyX 05030, UyX 05031, UVX 05032, którego producentem jest LG Life Sciences z Republiki Korei.

- Mając na uwadze możliwość indywidualnego nabycia wyżej wymienionego produktu leczniczego poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Główny Inspektor Farmaceutyczny apeluje o niestosowanie szczepionki Euvax B o podanych w komunikacie seriach - czytamy w komunikacie GIF. Jak wyjaśnił rzecznik ministra zdrowia Paweł Trzciński, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że w Wietnamie u osób, którym zaaplikowano szczepionkę wystąpiły skutki niepożądane, ze śmiertelnymi włącznie.
 
reklama
Popatrzyłam po przeczytaniu tego do karty szczepień synka i się przeraziłam bo został zaszczepiony tą szczepionka Euvax w szpitalu 30 marca 2007 zaraz po porodzie tylko niewiem jaka to seria.
 
Ufff...teraz zauważyłam że naszczęscie seria się nie zgadza z tymi powyżej podanymi.
Bo pisze Euvax i poniżej numer serii 06014
 
A moje dziecko było szczepione w dniu narodzin (7 miesiecy temu - 8.10.2007) serią 06007, czyli tą trefną... Nie było komplikacji wtedy, ale nie wiem, jak długo mozna sie ich spodziewać???? Zeby ten nasz rzad szlag trafił, jak mozna oszczedzac na niemowletach????????????????????????????
 
ważny jest nie tylko nr serii ale też te literki przez numerem

już wcześniej też był komunikat o wstrzymaniu Euvaxu:
"Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego nr 49/WS/2007 z dnia 27.03.2007 roku został wstrzymany w obrocie na terenie całego kraju produkt leczniczy o nazwie : Rekombinowana szczepionka przeciw wzw typu „B” Euvax B, fiolka 10 µg/05 ml zawiesina do wstrzykiwań numer serii:
- UVA 06007, data ważności 01.2009
- UVA 06006, data ważności 12.2008.
W związku z powyższym ww. serie nie mogą być stosowane w lecznictwie oraz nie mogą być przedmiotem obrotu do czasu wykonania badań jakościowych oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa ich stosowania."

mój synek w szpitalu i przychodni był szczepiony serią UVA 06006 na szczęście nic mu nie było.

Euvax jest refundowaną szczepionką dlatego szpitale i przychodnie nią szczepią
 
Hej - właśnie odczytałam w książeczce, że mój Franek był szczepiony ta właśnie szczepionką i właśnie tą trefna serią UVA06007 w szpitalu, potem nie wiem jakie serie to były bo w przychodni zapisano tylko ich nazwę. Trzecią szczepionkę dostał 16 maja i do dziś nic mu nie jest, czy jeszcze coś może się wydarzyć czy mogę spać spokojnie. Dziś się dopiero o tym dowiedziałam, co radzicie Dziewczyny:szok::szok::szok:
 
reklama
Ufff...teraz zauważyłam że naszczęscie seria się nie zgadza z tymi powyżej podanymi.
Bo pisze Euvax i poniżej numer serii 06014
Piotruś też był szczepiony tą szczepionką UVA 06014 :tak:

Drugi raz był szczepiony 11 kwietnia, czyli już po wydaniu decyzji o wycofaniu trefnej serii :tak: ufff..
 
Do góry