reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Faza folikularna

paulina1994

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2017
Postów
15 585
Cześć, od zawsze mam dłuższe cykle około 32-34 dni, ale teraz widzę, że faza folikularna zaczęła mi się strasznie wydłużać, aktualnie owulację miałam w 25 dniu cyklu, fazę lutealna mam stała 14 dni i to jest niezmienne, zastanawiam się co może być przyczyną, badania hormonalne miałam zlecone, ale 7 dni po owu i wszystkie są w porządku, zastanawiam się może nad jakimś preparatem typu Ovarin ma któraś z was doświadczenie? W przyszłym roku chciałabym pomyśleć o kolejnej ciąży, a mam na pokładzie już jednego wcześniaka więc tym bardziej chciałabym sobie to wszystko uregulować.
 
reklama
Badania hormonalne (oprocz progesteronu) powinno się wykonywać w 2-3 dc. Powtórz je w odpowiednich dniach i wtedy lekarz oceni czy wszystko jest ok.
 
No właśnie miałam zlecone 19-21 dzień cyklu, zdziwiłam się, ale Doświadczenia nie mam, powtórzę w takim razie 2-5 dzień cyklu, a myślisz, że ovarin może zaburzyć wyniki bo kupiłam i miałam zacząć brać :)
 
Może zrób badania przed braniem Ovarinu. Może wcale nie ma takiej potrzeby.
A skąd w ogóle pewność,że owulacja była w 25 dc? Byłaś na monitoringu? Poza tym skoro faza lutealna trwa u Ciebie te 14 dni to i cykle powinny być dłuższe a nie 32-34 dyniowe.
 
Dlaczego miałyby być dłuższe ? Faza lutealna trwa srednio 10-16 dni więc równie dobrze cykl może trwać i dni 28 przy założeniu, że owulacja występuje dokładnie w połowie cyklu. Co nie jest tak oczywiste dlatego normą jest i cykl do 35 dni, ale już cykl trwa dni 40 to doszukuje się problemów, myślę, że słusznie :)
 
Dlaczego miałyby być dłuższe ? Faza lutealna trwa srednio 10-16 dni więc równie dobrze cykl może trwać i dni 28 przy założeniu, że owulacja występuje dokładnie w połowie cyklu. Co nie jest tak oczywiste dlatego normą jest i cykl do 35 dni, ale już cykl trwa dni 40 to doszukuje się problemów, myślę, że słusznie :)

Bo prawidłowa faza lutealna nie skacze tylko jest stała dla danej kobiety. Jak skacze i nie jest to spowodowane np. powrotem płodności po ciąży czy po jakiś innych zawirowaniach hormonalnych to jest źle.
Jeżeli masz 14 dniową fazę lutealną i owulację w 25dc to automatycznie cykl będzie trwał 39 dni
 
Do góry