reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

firma, składka ZUS i planowana ciąża

Dołączył(a)
8 Maj 2012
Postów
1
Witam serdecznie

Mam taką sprawę prowadzę działalność gospodarczą od listopada 2010 roku i jeszcze przez parę miesięcy mogę płacić ZUS preferencyjny. Planujemy z mężem w wakacje (lipiec- sierpień) zacząć starać się o dziecko. Co powinnam zrobić alby dostać od ZUS-u większy zasiłek czy już teraz powinnam np zrezygnować z dobrowolnego płacenia składki chorobowej na min. 30 dni i po tym okresie zacząć płacić wyższą składkę i jak ją wyliczyć aby dostawać większe pieniądze. Działalność jest prowadzona legalnie nie fikcyjnie ;) Czy podczas ciąży też dostaje się jakieś pieniądze od ZUS-u czy dopiero po urodzeniu. Kiedy powinnam zacząć płacić większy ZUS. Jak sprawa wygląda jak się pobiera zasiłek czy nadal muszę płacić tak wysokie składki?? Jak wygląda sprawa po zakończeniu pobierania zasiłku- jakie składki będę musiała płacić?? Jak wyliczyć czy płacenie wyższych składek jest opłacalne co do tego co dostanę od ZUS-u?? Ogólnie rzecz ujmując jak spawa wygląda w każdej strony bo nic nie wiem na te n temat a w intranecie jest mnóstwo informacji ale często sobie zaprzeczają??

Pozdrawiam Justyna
 
reklama
Do góry