reklama

Fundacje, organizacje, in. pomoc dla wcześniaków

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez Monika_kraków, 28 Lipiec 2011.

1. Monika_kraków

Monika_kraków Zaciekawiona BB

Witajcie mamy naszych kochanych szkrabków. Jestem mamą Gabrysi urodzonej w 25 tygodniu ciąży. Córcia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Chciałabym aby w tym temacie mozna było podzielić się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu pomocy dla naszych pociech. Ja osobiście cały czas szukam fundacji która by nas wsparła. Jak na razie bez rezultatów. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie. Mógłby polecić jakąs fundację, organizację? Proszę pomóżcie

2. mamaWojtusia

mamaWojtusia Fanka BB :)

Załóż dla małej subkonto w fundacji "zdążyć z pomocą", będziecie mogli wysyłać apele o pomoc a wasi znajomi i nie tylko wpłacać 1 % podatku na małą

3. reklama
  4. Monika_kraków

Bardzo dziękuję za pomoc. Napewno spróbujemy przez tą fundację. A ma ktoś jeszcze jakieś miłe/ niemiłe doświadczenia związane z poszukiwaniem fundacji?

5. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

Prosze tutaj masz nazwy kilku fundacji. Oczywiście nie wszystkie muszą Wam pomćó, z pewnosciawiele bezie pism odmownych ale warto pisać podania i próbować. chociażby starać się o pomoc finansową na rehabilitację, sprzęt itd. A co PFRON na to?
    Fundacji Polsat, Fundacji Orlen, Fundacji Radia Zet, Fundacji Votum, Fundacji Anny Dymnej, Fundacji "Zdążyć z Pomocą", Fundacji Otwartych Serc, Fundacji WOŚP, Fundacji Słoneczko, Fundacji "Kolorowy Świat"
    Zetka w tym roku zajmuje się serduszkami maluchów wiec pewnie odmówia ale spróbować można.

6. Monika_kraków

Bardzo dziękuje za pomoc. Napewno będziemy pisać podania, może ktoś sieodniesie pozytywnie do naszych pism. Zwłaszcza że chcielibyśmy córcię skosultować w Niemczech (retinopatia V stopnia), a tam jak lekarz powie że moze coś zrobić to terminy operacji są szybkie, a koszty olbrzymie. Cieżko tak nagle zdobyć ok. 30 tys. złotych w dwa tygodnie. Dlatego szukamy juz teraz. Pozdrawiam

7. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

Monika my też szukalismy duzej kwoty ze wzgl na problem córci ale nie zwiazany z wczesniactwem. My potrzebowaliśmy zebrania ok 60-70tys na operację. Fakt, nie udało nam siętakiej kwoty zebrać, ale ostatecznie na nasze szczęście operacja zostałą odwołana.
    Próbujcie, ale najpierw musicie skonsultować dziecko albo chociaż dostać cennik z Niemeic żeby ludzie wiedzieli o jakiej kwocie jest mowa.
    TVN Wam nie pomoże w tej kwiestii na pewno.
    Zetka w tym roku również wiec szkoda zachodu.
    Załóżcie tutaj wątek na "mozesz pomóc, zobacz"....
    powodzenia.

8. FraniowaMama

FraniowaMama mama Natalki i Frania

Monika, przede wszystkim zapisz córcie do jakiejśc fundacji żeby zbierac 1% i rozsyłac apela. Mój Franiu tez jest w "Zdążyc" i mam same pozytywne doświadczenia:)
    Oprócz tego i NIEZALEŻNIE od przynależności dziecka do jednej fundacji (dziecko jest podopecznym takiej fundacji) możesz pisac pisma z prośba o wsparcie (rehabilitacja domowa, zakup sprzętu, turnusy rehab, zakup leków itd) do innych fundacji. Nam rehab i turnusy dofiinansowują: F Polsat, F TVN, F Kolorowy Świat, od F Owsiaka dostałam matę do hydromasazu Frania.

Poleć forum