reklama

Gbs

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez zbuntowana, 22 Styczeń 2015.

1. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Dziewczyny, bo ja już głupieje a wy na pewno wiecie.
    -Posiew w kierunku paciorkowców GBS, rozumiem że to badanie wykrywa jedynie paciorkowca? Czy to jest coś w rodzaju badania które wykryje i grzybka i bakterie a przy okazji tego paciorkowca?

2. marcia30

marcia30 Fanka BB :)

To jest konkretnie na tego paciorkowca bo jak pobieraja wymaz z miejsc odbytu i przedsionka pochwy to zawsze beda inne bakterie chociazby fizjologiczne. Ten konkretny paciorkowiec moze zagrazac dziecku w wyniku jest albo posiew dodatni albo ujemny .
    https://portal.abczdrowie.pl/wymaz-z-pochwy-gbs

3. reklama
  4. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Tez mi się tak właśnie wydawało... Czyli lekarka mnie zwyczajnie okłamała. Męczą mnie dolegliwości a kobieta zamiast zrobić mi badanie w kierunku bakterii/grzybów to wypisuje mi leki z kosmosu. W dodatku wciąż te same.

Dziewczyny powiedzcie; upomnieć się o posiew/wymaz? Badanie pH? Jak to jest i co w ciąży jest bezpieczne?

Moja lekarka stwierdziła że nie jest mi potrzebne takie badanie ( wspomniałam że ostatnio miałam robione 4 lata temu), bo co by mi nie było to na pewno grzyb... A mój partner miał kilka partnerek przede mną, także się przejmuję że mógł mnie czymś zarazić..

5. marcia30

marcia30 Fanka BB :)

Ja w ciazy czesto mialam infekcje ukladu moczowego i zawsze mialam posiew robiony od razu i leki dobierane do konkretnego patogenu ale ja prywatnie robilam bo prywatnie do lekarza chodzilam

Poleć forum