reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza w ciazy!!!! Pomocy

Dołączył(a)
5 Lipiec 2017
Postów
9
Witam proszę podpowidzcie coś na temat nowych norm dlaczego poszły w górę?
Moje wyniki to
Na czczo 87
Po 1h 113
Po 2h 141 czy mam się martwić? Czy dziecku nic nie szkodzi czy nie urodzi się z cukrzyca? Lekarz mówi że wszystko ok, ale ja mam pewne obawy. Proszę uspokojcie mnie trochę... bo boje sie komplikacji poporodowych... Czy któraś rodziła już wg takich nowych normy? Czyli z takimi wynikami lub podobnymi i było ok? Dodam że 3 tygodnie temu robiłam glukoze z glukometru u znajomej i na czczo wyszło 87 a po 1h 143 ale jeszcze nie miałam diety
 
reklama
A w którym tygodniu robiłaś glukozę? Ja na twoim miejscu zrobiłabym jeszcze raz i zobaczyla jakie wychodzą wyniki ale poprosiła bym lekarza o skierowanie do diabetologa bo ten wynik po 2 godz jest wysoki czyli wzrasta ci a nie powinno .Będziesz musiała trzymać dietę przynajmniej ja tak miałam ze właśnie po 2 godz mi wzrastalent cukier .I nie ma co na zapas się martwić jak będziesz na diecie to nic maleństwu nie grozi ani tobie .ja po porodzie miałam tylko 34 cukru odrazu jadłam batona ale proponuje jednak coś płynnego czyli coca cole choć troche
 
1 glukoza w 27 tygodniu a wyniki takie
Na czczo 87 Po 1h 154 a po 2h 120
2 glukoza powtórzone w 32 tygodniu i wyniki takie jak powyżej lekarz powiedział że wszystko w normie i mam się nie martwić...
Ale ja się martwię tym wynikiem u koleżanki gdzie 3 tygodnie temu zrobiłam. Nie wiem ci mam zrobić bo niby cukrzycy nie mam...
 
Jeśli lekarz ci tak mówi to ok ale ja na twoim miejscu pilnowala diety a masz możliwość mierzenia sobie glukometrem po każdym posiłku
 
To że rośnie to nie jest źle ważne że nie jest poza norma tak mi powiedziano a dietę trzymam od 4 już tygodni 0 słodyczy o gazowanego i soków... jem ciemne pieczywo max 3 kromki z chuda Wedlinka i na to zawsze jakieś warzywo albo serek + warzywa
 
Ok proponuje wieczorem zjeść kropkę białego pieczywa lub pół szklanki mleka żeby nie zakwasic organizmu ja miałam takie paseczki na mocz i na czczo musiałam sprawdzać chodziło żeby nie rygorystycznie prowadzić dietę życzę powodzenia jeśli będziesz chciała jakiś porad pisz
 
Skoro lekarz mowil ze ok to ok chyba ze nie masz do niego zaufania.


dla mnie masz wyniki ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam proszę podpowidzcie coś na temat nowych norm dlaczego poszły w górę?
Moje wyniki to
Na czczo 87
Po 1h 113
Po 2h 141 czy mam się martwić? Czy dziecku nic nie szkodzi czy nie urodzi się z cukrzyca? Lekarz mówi że wszystko ok, ale ja mam pewne obawy. Proszę uspokojcie mnie trochę... bo boje sie komplikacji poporodowych... Czy któraś rodziła już wg takich nowych normy? Czyli z takimi wynikami lub podobnymi i było ok? Dodam że 3 tygodnie temu robiłam glukoze z glukometru u znajomej i na czczo wyszło 87 a po 1h 143 ale jeszcze nie miałam diety
Wyniki w normie ...
 
Do góry