reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gluten

dib2

Mama Sary - 06.12.2008r.
Dołączył(a)
25 Marzec 2009
Postów
310
Miasto
powiat mikołowski
Karmie córke piersią, tylko ostatnią but przed snem dostaje mleko mod z kaszką.
Sara ma teraz 5 miesięcy i 2 tygodnie, diete jej rozszerzyłam jak miała 4 M i 1 tydz. Od kiedy wy wprowadzałyście gluten? Słyszałam że teraz powinno się to odbywać wcześniej? Są kaszki z glutenem ale u mnie w okolicy nigdzie ich nie ma. Myśle żeby dać małej chrupka kukurydzianego jednego na dzień. Ale nie wiem czy to zastąpi dobrą dawke. W jakiej postaci dawałyście gluten swoim dziecion i od kiedy?
 
reklama
Wprowadzenie glutenu od 5 miesiąca na cycku jest zalecane, ale nie obowiązkowe. Zależy to od ciebie. Rzeczywiście te zalecenia są dość świeże i producenci jeszcze nie nadążyli;-) Można podawać zwykłą dorosłą kaszę mannę w ilości 2-3g w przecierze jarzynowym lub mleku kobiecym. Gluten jest w pszenicy, w kukurydzy go nie ma. Czytałam też, że moza podać kaszkę glutenową przeznaczoną dla starszych niemowląt, ale trzeba zwrócić uwagę na pozostałe składniki, które mogą ją dyskwalifikować (cukier, owoce przeznaczone dla starszych dzieci). Jednak kasza manna jest zupełnie odpowiednia.

Ja też planuję wprowadzać od dziś:-)
 
Z tego co sie orientuje, to zalecaja wprowadzac wlasnie kaszke manne, w ilosci o jakiej pisala Camel84, czyli 2-3g, tj okolo pol lyzeczki, na 100g zupki. Ja wlasnie tak robilam, z tym ze nie udalo mi sie zawsze ugotowac tej kaszki(nie zawsze byl czas i checi)... Mala tez nie zawsze zjadla 100g zupki... i czasem dalam odrobinke chlebka, albo makaronik :zawstydzona/y:(tylko ze w tym przypadku nie mam pojecia ile powinno go byc:baffled:)... Chrupki kukurydziane sa bezglutenowe;-). Zajrzyt tutaj, na dole jest schemat zywienia dla niemowlat karmionych piersia:
http://www.nutricia.com.pl/klub_schemat_zywienia.php
 
Ostatnia edycja:
Z tego co sie orientuje, to zalecaja wprowadzac wlasnie kaszke manne, w ilosci o jakiej pisala Camel84, czyli 2-3g, tj okolo pol lyzeczki, na 100g zupki. Ja wlasnie tak robilam, z tym ze nie udalo mi sie zawsze ugotowac tej kaszki(nie zawsze byl czas i checi)... Mala tez nie zawsze zjadla 100g zupki... i czasem dalam odrobinke chlebka, albo makaronik :zawstydzona/y:(tylko ze w tym przypadku nie mam pojecia ile powinno go byc:baffled:)...

Ja karmię mojego synka piersią i gdy skończył 7 miesięcy zaczęłam wprowadzać do jego diety gluten. Robiłam to tak samo, jak brown.kate. Jeśli nie zjadł całej zupki, to dawałam mu kawałek bułki, chlebka lub biszkopta :tak:.
Pediatra kazała mi zacząć wprowadzanie glutenu w 5-6 miesiącu życia, ale ja miałam pewne opory. Wcześniej podawano go dopiero od 10 miesiąca życia. Poza tym w dzieciństwie byłam na niego uczulona. Na szczęście mój synek dobrze toleruje gluten :-).
 
Karmie córke piersią, tylko ostatnią but przed snem dostaje mleko mod z kaszką.
Sara ma teraz 5 miesięcy i 2 tygodnie, diete jej rozszerzyłam jak miała 4 M i 1 tydz. Od kiedy wy wprowadzałyście gluten? Słyszałam że teraz powinno się to odbywać wcześniej? Są kaszki z glutenem ale u mnie w okolicy nigdzie ich nie ma. Myśle żeby dać małej chrupka kukurydzianego jednego na dzień. Ale nie wiem czy to zastąpi dobrą dawke. W jakiej postaci dawałyście gluten swoim dziecion i od kiedy?
Ja wiem,ze gluten wprowadza sie w 5-6-ym miesiacu i tylko jednorazowo podaje sie jego mala ilosc a potem po 10-ym miesiacu wprowadza sie na stale.Robi sie tak po to,zeby dziecko uchronic przed celiaklia.Pozdrawiam;-)
 
ja czytałam, że jeśli karmi się piersią to gluten można wprowadzić między 5 a 7 miesiącem, pół łyżeczki np kaszy manny, teoretycznie większość źródeł podaje na 100 ml płynu - zupki, mleka, przecieru, ale tak naprawdę ilość płynu nie jest ważna, może to był niewielka ilość, ważne żeby było pół łyżeczki.
dziecku można też dać do possania piętkę chleba :tak:
 
zgodnie ze schematem zywienia gluten wprowadzamy nie wczesniej niz w piatym i nie pozniej jak w szostym miesiacu. dodajemy do posilku raz dziennie ok 2-3g (pol lyzeczki) kaszki manny na 100ml przecieru warzywnego, owocowego lub mleka
 
a ja przyznam sie bez bicia, że nie "dawkowałam glutenu" tak jak jest to zalecane. zaczelo sie od tego ze moja babcia dawała Bartusiowi po kryjomu przede mna chlebek w 6 miesiacu (jest karmiony mlekiem modyfikowanym), kiedy ja kiedys przylapalam to powiedziala ze to nic zlego.. wtedy zaczelam sie zastanawiac czy nie zaszkodzilo mu to jakos, ale nie widzialam wysypki, nie bolal go brzuszek i byl szczesliwy kiedy dostal chlebek lub buleczke. teraz ma 8 miesiecy i je chlebek, biszkopty, herbatniki i dzis dalam mu makaron. Moze nie kazde dziecko przyjmie gluten jak moje.. treraz kupie mu kaszke z glutenem i mam nadzieje ze nic sie nie sstanie... pozdrawiam
 
A prawda jest taka, że jak byłam na studiach, to wytyczne mówiły o wprowadzaniu glutenu dopiero po 12.miesiącu życia, teraz to zmieniono, bo badania wykazały, że jak maluch ma celiakię, to i tak będzie ją miał, niezależnie od tego, kiedy ten gluten się wprowadzi, a dodatkowo będzie ją można wcześniej wykryć. Dlatego można gluten wprowadzać od razu po okresie wyłącznego karmienia mlekiem.
 
reklama
Do góry