reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie zup na miesie i kosciach.

Noel

Kochająca mama
Dołączył(a)
1 Sierpień 2007
Postów
5 513
Miasto
Legionowo
Witam Pani Agnieszko,
mam 2 pytania.
Czy mleko modyfikowane można gotować:confused:
Mam na myśli gotowanie kaszy mannej czy owsianki na mleku.
Jeżeli nie to ja przyrządzić taki posiłek nie gotując mleka:confused:

Dlaczego nie powinno się gotować dla dzieci zup na mięsie i kościach oraz od kiedy można zacząć to robić:confused:
 
reklama
Jeśli przygotowujesz zupkę dla dziecka, najlepiej jeśli ugotujesz osobno warzywa i osobno mięso. Następnie po prostu przełóż samo mięso do warzywnego wywaru. Niemowlętom i małym dzieciom nie wolno podawać wywarów z kości ponieważ zawierają one dużo tłuszczu, w którym gromadzą się antybiotyki, pestycydy, szkodliwe produkty przemiany materii, puryny. Wywary z kości są częstą przyczyną alergii pokarmowych! Pierwsze mięso powinno znaleźć się w diecie niemowlaka w szóstym- siódmym miesiącu życia- do zupki dodajemy ok. 10g mięsa (po ugotowaniu), pod koneic peirwszego roku życia ta ilość zwiększa się do ok 20g.
Pozdrawiam
 
W taki sposób gotuję.
Warzywa i mięso odzielnie.
Ale pytam od kiedy można zacząć gotować na samym mięsie np .polędwicy a od kiedy na mięsie z kością np na skrzydełkach:confused:
Jak mam dziecku zrobić rosół gotując mięso odzielnie:confused:
Jakie to są małe dzieci:confused:
Do jakiego wieku:confused:
Moje dziecko ma 14 miesięcy.
 
Noel ja po skończeniu roku zaczęłam Julii gotować zupki na mięsie.

Na kości jeszcze nie próbowałam i na razie nie będę.

A rosół możesz ugotować, na mięsie z udka, bez kości.
 
mleko modyfikowane można gotować i robić na nim kaszkę manną, co do zup na kościach to wyjaśniła za mnie "Dietetyka", generalnie dzieciom nie tylko niemowlętom podaje się wywary jarzynowe a mięso jako dodatek, moąna do nich dodać pod koniec gotowania łyżkę oliwy z oliwy lub oleju.
 
Byłam w poradni gastroenerologicznej w IMiD i lekarka powiedziła, że zupy na wywarze mięsnym gotujemy od 7 m ż
 
reklama
witam,
nie wiem czemu czemy lekarka udzliła Pani takiej informacji, zgodnie ze schemacie żywienia niemowląt dzieciom podajemy zupę z gotowanym mięsem, co oznacza że mięso dodajemy do wywaru po wcześniejszym ugotowaniu. Oczywiście zalecenia mają charakter dobrowolny to jest Pani decyzja jak będzie Pani żywić swoje dziecko, jeśli po wywarach mięsnych dziecko nie ma dolegliwości gastrycznych to być może będzie takie zupy tolerować.
 
Do góry