reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja chyba nie zdecyduje się czekać do 3. miesiąca - mój gin niestety przyjmuje w godzinach pracy - a Pracodawca jest obowiązany udzielać pracownicy ciężarnej zwolnień od pracy na zalecone przez lekarza badania lekarskie przeprowadzane w związku z ciążą, jeżeli badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy.
Nie ma też prawnych uwarunkowań co do możliwości zwolnienia kobiety ciężarnej do trzeciego m.c. Zgodnie z tym artykułem jesteśmy chronione od dnia poczęcia do dnia rozwiązania na podstawie prawa pracy. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana tematyką polecam także tę lekturę - ja poszperałam z ciekawości,bo zaintrygowała mnie kwestia tego 3. miesiąca.
 
reklama
Witam... Mam nadzieje, ze te przykre dolegliwosci szybko Wam mina... Ja musze przyznac, ze dzis znacznie lepiej sie czuje....Obudzialam sie pelna energii, nic nie mdli, nic nie boli. Wczoraj wyladowalam juz w lozku o 21 - moze potrzebowalam takiego odpoczynku, poczytalam troszke i chyba po godzince zasnelam.. Wydaje mi sie tez, ze pomaga mi to ze od kilku dni bardzo duzo pije ( minimum 2 litry dziennie wody i kwasnych sokow) oraz calkowicie zrezygnowalam z cukru i slodyczy. Dzis nawet taka pelna w brzuchu sie nie czuje. :)
 
MalaJedza ja teraz nie pracuje ale zawsze słyszałam żeby poczekac do 3 miesiaca bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje i może cie zwolnic przed 3 miesiacem może jednak poczekać tak na wszelki wypadek.
na szczescie nie od 2009 roku jestesmy chronione prawem od pierwszego dnia, nawet jak zwolnia kobietektóra jest w ciązy a dowie po zwolnieniu musza ją przywrócic z powrotem:)
Witamy nowe koleżanki,Pani doktor będzie nam pomagac fachowymi poradami:) coraz nas wiecej:) jeszcze 3 godzinki i do domku:) :tak::tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
A ja dzis nie mam mdlosci, nie wiem, czy to dlatego, ze pracy wiecej czy tak po prostu taki dzien...
Zastanawiam sie kiedy pochwalic sie w pracy? Mam wrazenie, ze sie domyslaja co niektorzy, pewnie sie zachowuje nieco inaczej )))
 
Ja w pracy powiem po wizycie u ginekologa, a dziewczyny moje i tak juz wiedzą, niestety mam umowe do grudnia tego roku, ehh. zobaczymy . jeszcze 2 godzinki i do odmu
 
Czesc kobialki przy nadzieji:-)
Czlowiek nie zaglada pare dni a potem nie idzie nadrobic tych stron;-)
U mnie juz wszystko dobrze kto tam pamieta, nie krwawie i mam nadzieje, ze reszta tej starej krwi juz sie wchlonela.
Cycki mi rosna jak szalone a i moje "stare" do malutkich nie naleza wiec zaczynam sie w stanikach nie miesci. Co tam kupie sobie nowe:-p:rofl2:

Dziewczynki, nie wiem czy jeszcze nikt o tym nie pisal czy nie doczytalam.
Tak jak patrze to wiekszosc z nas to 5-6-7 tydzien co jest logiczne skoro my grudnioweczki . Ameryki nie odkrylam ! hi hi:tak:
Ale... znaczy to , ze teraz wlasnie jednej po drugiej zaczna sie "wlaczac" male serduszka. Chyba okolo 21-23 dnia od zaplodnienia zaczyna sie "tykanie".
:)
Czy ktoras juz widziala? Bo zeby uslyszec to chyba jeszcze za wczesnie.

A swoja droga to czy to nie fantastyczne co tam sie w nas "dzieje"?
czesc Emwu ja widzialam tykajace serduszko mojej kruszynki, jak poszlam na awaryjne usg po tym jak zaczelam plamic. Mnie wlasnie owu. sie przesunela i z obliczen wychodzi 6 tydzien a na usg 5. Kruszynka byla prawie nie widoczna oprocz pecherzyka ciazowego ale serduszko jej zasuwalo:-) To jest NIESAMOWITE jaki cud w nas sie dokonuje:tak:

Martuska- nasze tez poczete w piatek 13. marca :)
U mnie zachcianek brak, ale absolutnie nie moge patrzec na mieso i wedliny... po prostu mnie odrzuca.Z checia jem jednak owoce i przerozniaste produkty mleczne :) Pomimo tego, ze nie jem duzo, to spodnie wydaja sie mi byc lekko ciasniejsze... mhm... i to raczej nie moja podswiadomosc.
Pozdrawiam Was Wszystkie i Kazda z osobna !
Wesolego ,, PO SWIETACH'' !!

:-D:-D:-D:-) To moze urodzimy w tym samym czasie;-)

jeszcze nie wiem prace mam przy komp. i cały czas siedze jak lekarz zaleci to pujde a jak nie to tak do wakacji napewno chcuiałabym jeszcze popracować:) uciekam na busa:) du usłyszenia, a wy jak dziewczyny kiedy L4

Czesc Aparatko. Ja mam prace chodzaco-goniaca miedzy jednym pacjentem a drugim. chcialabym pracowac jak najdluzej ale tak mysle, ze z 3 tyg przed teminem (jak nei wczesniej) juz sobie odpuszcze. nie wiem jak w PL ale w Anglii macierzynskie rozpoczyna sie od kiedy na niej pojde wiec szkoda mi troche tych tygoni. Mam jednak jeszcze urlop.

Beata :) Cwiczonek dla kobiet ciezarnych jest w necie bardzo duzo. Ja wpisalam w google ,, cwiczenia dla kobiet w ciazy'' wybralam te najbardziej mi odpowiadajace - dostosowane do mojej kondycji, potrzeb i czasu jaki moge im poswiecic. Ulozylam to sobie w calosc i wydrukowalam. Wykonanie ich zajmuje mi okolo 30 minut. Mysle, ze doloze sobie jeszcze kilka ;) Mozesz je znalezc m.in tu Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - BabyBoom
Kochane, mam do Was pytanko. Czy Wy tez czujecie jakbyscie nie mialy odpowiednio duzo miejsca w brzuchu? Nie w dole, tylko tak na wysokosci pepka,a moze i wyzej. :) Mam caly czas takie uczucie pelnosci, jakby ucisku na zoladek. Wydawalo mi sie, ze brzucho zaczyna mi juz rosnac, ale zmierzylam sie miara krawiecka i jest bez zmian. Macie podobne odczucia? Rosnie juz Wam cosik? Pozdrawiam Was Dziewczynki!!

Tak ja tak czuje, a w pierwszej ciazy tego nei mialam. To musza byc gazy zdecydowanie, bo jak sie oproznie to brzuch jest mniejszy. Poza tym nasze malenstwa zaczynaja rosnac od spojenia lonowego wiec zdecydowanie ten nabrzmialy brzuch to zmiany ciazowe powodujace nagromadzenie gazow.
 
Kurcze jeszcze mi zostaly z 2 strony ale do pracy juz uciekac musze.

Dzieki dziewczyny za wszystkie odpwiedzi.
Faktycznie w grupie kazdy problem jest do rozwiazania. Kazda w koncu czegos w zyciu doswiadczyla, cos wyczytla lub uslyszala. po to tu chyba jestesmy ,zeby sie dzielic doswiadczeniami. Tymi milymi i tymi mniej.
Postanowilam wiec pic jogurty naturalne. zrobic wywar z szalwi i sie nim podmywac kilka dni. Skoro ta infekcja to dopiero poczatek moze nad nia zapanuje.

A wiecie co mnie najbardziej cieszy w tej ciazy ?
CYCKI MI UROSLY :):-D

Emwu rozumiem, ze ten kefir aplikujesz sobie do srodka. To pomaga szczegolnie na wczesnym etapie. pozniej moszesz sobie tak aplikowac profilaktycznie. Zamiast kefiru moze jeszcze byc jogurt naturalny. Dodatkowo staraj sie unikac slodkosci :tak: bo np. grzybki lubia cukier.
Aaa no i fajnie, ze ci cycki urosly:-p
Do jutra
 
Aparatko82 - wyszperałam dla Ciebie:

Art. 177. Kodeksu pracy mówi, że:

§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca.
§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§ 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
§ 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
§ 5. Przepisy § 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.

Martuska - ja w pierwszej ciąży pracowałam prawie do końca, właśnie 3 tygodnie przed porodem (a 2 tygodnie przed terminem) poszłam na zwolnienie. Bardziej od pracy męczyły mnie dojazdy w dusznym autobusie. Teraz też bym chciała pracować do końca.
 
reklama
Mi piersi też urosły i cały czas są większe....:-D:-D:-D Na co nie narzekam....:-D
Wkurza mnie tylko to zmęczenie w ciągu dnia....:tak:
Ja nie pracuję od kilku lat , siedzę w domu- ale opłacam sobie składki ZUS więc wszystko mi się należy....:-D:-D:-D
Ale skrobiecie....;-):tak:;-)
 
Do góry