reklama

Grypa

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez niezapominajka1101, 24 Kwiecień 2013.

1. Jestem w pierwszym trymestrze ciazy, a kilka dni temu po zrobieniu testu(wymaz z nosa) okazalo sie ze mam grype. Zadnych objawow tylko nawracajace bole gardla. Laryngolog chce mnie potraktowac antybiotykiem,czego chcialabym uniknac. Bylam na antybiotyku ostanie dwa miesiace. Jak inaczej mozna pozbyc sie "ukrytej"" grypy , jaki antybiotyk jest bezpieczny, czy ktos byl w podobnej sytuacji?dziekuje

2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Niezapominajko jeśli laryngolog wie,że jesteś w ciąży to dobierze ci odpowiedni lek/antybiotyk.Przy antybiotyku powinno się też brać probiotyki osłonowo.
    Ja będąc na początku ciąży łykałam ZINNAT,ale to do lekarza należy wybór.

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Hm...a od kiedy to grypę leczy się antybiotykami :eek:?
    Antybiotyki na wirusy nie dzialają, grypa jest zakżeniem wirusowym, nie bakteryjnym.

5. pikacza

pikacza Zaciekawiona BB

No grypy antybiotykami się nie lecz to na pewno. W ogóle grypę to trzeba przetrzymać i nie zlapać jakichś powikłań.

A powiedzcie mi, dziewczyny, jak wygląda sprawa szczepionki na grypę przy karmieniu? Można się zaszczepić, czy nie jest to wskazane?

6. anniee2

anniee2 Początkująca w BB

A katar masz? Tez jestem w ciąży, ale niestety jestem dość podatna na choroby i często łapię jakieś przeziębienia. Ratuję się wodą morską, bo jest naturalna i na pewno nie zaszkodzi. Ja biorę sterimar zatkany nos bo na 100 jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

7. kika1985

kika1985 Zaciekawiona BB

Ja w tym roku miałam grypę, gorączkę 42 stopnie (nie żartuje), i nie byłam w stanie wstać z łóżka do lekarza...

8. Grunt88

Grunt88 Początkująca w BB

Zimna jesień, czas akurat na grypę ;/ Co sądzicie o szczepieniu ochronnym? Pomaga czy raczej nie ma co się niepotrzebnie kłuć?

9. monika19

monika19 Gość

10. reklama

Poleć forum