reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hałas remontu a słuch płodu

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam, mam niestety problem :(. Jestem obecnie w 19 tygodniu ciąży a sąsiedzi nade mną prowadzą od 1 pazdziernika renont. Słychać wiercenie i stukanie młotkiem (niemal codziennie). Dziś było przegięcie - musiałam wyjść, bo czyms tak nawalali, że było słychać przy bloku obok. Pierwszy raz tak głośno było. Masakra jakaś... Czy takie odgłosy remontu mogą uszkodzić słuch u płodu?
 
reklama
Witam, mam niestety problem :(. Jestem obecnie w 19 tygodniu ciąży a sąsiedzi nade mną prowadzą od 1 pazdziernika renont. Słychać wiercenie i stukanie młotkiem (niemal codziennie). Dziś było przegięcie - musiałam wyjść, bo czyms tak nawalali, że było słychać przy bloku obok. Pierwszy raz tak głośno było. Masakra jakaś... Czy takie odgłosy remontu mogą uszkodzić słuch u płodu?
No bez przesady, nie wkręcaj sobie takich rzeczy. W 19 tc jeszcze nawet nie jest wykształcony narząd słuchu.
 
Do tej pory hałasy nie były aż tak uciążliwe jak dziś. Dziś po prostu wyszłam. Przy kolejnej wizycie zapytam lekarza, ale to dopiero pod koniec grudnia. Wcześniej o tym nie myślałam, ale to już 3 miesiąc trwa. No ileż można :(
 
Do tej pory hałasy nie były aż tak uciążliwe jak dziś. Dziś po prostu wyszłam. Przy kolejnej wizycie zapytam lekarza, ale to dopiero pod koniec grudnia. Wcześniej o tym nie myślałam, ale to już 3 miesiąc trwa. No ileż można :(
U mnie remont trwał ponad pół roku, więc radzę się uzbroić w cierpliwość. Uroki mieszkania w bloku...
 
Twoje dziecko w brzuchu cały czas ma szum i hałas. Musiałabyś mieszkać chyba na lotnisku żeby to miało wpływ na jego słuch, myślę że hałasem nie powinnaś się martwić. Jeżeli już coś Cię powinno niepokoić to Twój stres związany z remontem sąsiadów. To prędzej odczuje maleństwo wiec musisz się starać relaksować i chyba częściej wychodzić z domu.
 
Idź do łazienki.
Napełnij wannę wodą i zanurz głowę całkowicie, a Mąż w tym czasie niech włączy wiertarkę w pokoju obok.
I już masz odpowiedź na pytanie.
 
reklama
Witam, mam niestety problem :(. Jestem obecnie w 19 tygodniu ciąży a sąsiedzi nade mną prowadzą od 1 pazdziernika renont. Słychać wiercenie i stukanie młotkiem (niemal codziennie). Dziś było przegięcie - musiałam wyjść, bo czyms tak nawalali, że było słychać przy bloku obok. Pierwszy raz tak głośno było. Masakra jakaś... Czy takie odgłosy remontu mogą uszkodzić słuch u płodu?
Nic z dzieckiem nie będzie;) my mieliśmy taki sajgon w mojej pierwszej ciąży w domu że głowa mała;) a syn zdrowy jak rybka tylko Disco Polo nie lubi:eek::eek::eek::laugh2:
 
Do góry