reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Ja biore miedzy 21-22. Dzis 11 dzien jak bede miala zastrzyk.. Ja biore profilaktycznie jak to powiedziała pani ginekolog, po jednym poronieniu zeby kolejnego nie bylo, mialam ciaze obumarla. Nie mialam zadnych badan.. Tak poprostu, chyba sie boi zeby sie nie powtorzylo.. Mogl to byc zakrzep.
 
@hajmal Dziś był 12 zastrzyk. Ale masakra.. Tak mnie to boli.. Nie wiem jak wytrzymam tyle miesięcy :( Moja tolerancja na ból = ZERO! Czuję jakby mi kwas wlewano pod skórę.. Mimo, że mąż się tak bardzo stara..
 
U mnie dzisiaj był pierwszy zastrzyk . Najpierw się " modliłam "z igłą 15 minut i nie mogłam się przemóc by sobie zrobić , potem mąz chciał mi zrobić ale zaczełam odstawiac szopki i nie dałam bo sie bałam i tak dalje modliłam się nad tą igłą :-) :) w końcu zrobiłam , bolało jak diabli ale ważne ze się przełamałam i teraz już będzie lepiej . Dostałąm CLEXANE 0,4
Apropo tych badań o których pisalłyście , ja czekam z jednego względu w tym Instytucie mi powiedzieli że to hematolog zadecyduje jakie badania bedę mieć wykonywane , z tego co wiem owszem można prywatnie porobić badania na trombofilie czy zespol antyfosfolipidowy itp ale tam jest tylko kilka mutacji badanych a ja mam mieć w IHIT w Warszawie bardzo szczegółowe te badania stąd mój wybór by poczekać . Skierowanie na te badania dostałąm od mojej ginekolog do której chodzę prywatnie .
 
Bo zobaczcie znalazłam taki artykuł;
Link do: Neoparin, odpowiednik Clexane, na liście refundacyjnej - FINANSE I ZARZĄDZANIE
Clexane jest o wiele droższe.. Neoparin kosztuje 3 zł na refundację! Od razu mój lekarz mówił, żeby pytać o zamiennik. A w aptece powiedzieli, że często lekarze mają profity od polecenia konkretnych leków, więc upierają się przy oryginalnych, a to jest dokładnie ten sam lek.. Więc może warto zaoszczędzić? Pieniążki przydadzą się dla maleństwa ;)
 
reklama
Witajcie mam na imię Sylwia zastrzyki robię sobie od prawie dwóch tygodni :baffled: dokładnie to 13 ampulek za mną .. Siniaki niestety mi się robią mniejsze większe nie kiedy wcale , jestem mama 4 letniej Oliwi i mam na swoim koncie 4 poronienia obecnie jestem w 6 tygodniu +1 dniu ciąży . Ja mam Clexan 0.6 plus do tego acard zastrzyki robię ok 21 a rano biorę acard mam Mutacje Genu MTHFR , do ginekologa chórze prywatnie zastrzyki mam na Ryczałt płace 36 zł za 10 sztuk
 
Do góry