reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hirsutyzm a zajście w ciążę

Imagine.M

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2018
Postów
56
Podejrzewam u siebie wlasnie te chorobę. Wiem, ze jedynie dowiem się idąc do endokrynologa. Nie sa to jakieś mega mocne objawy, ale sa. Byłam wczesniej w ciąży, ale straciłam ją w 7tyg, teraz staramy się już 4 miesiąc i nic. Czytałam ze wlasnie te hormony mogą powodować poronienia, i problemy z zajściem.

Ale chciałam dowiedzieć się czy któraś z was wie ze ma ta przypadłość, i jak się leczy? W jaki sposób obniżają hormony?
 
reklama
Przede wszystkim zacznij od diagnozy.
Zrób badania krwi - na pewno progesteron, testosteron, LH, FSH, TSH, anty-TP0 (pewnie w necie znajdziesz dokładną listę potrzebnych badań). A jak już się zdiagnozujesz, to dopiero szukaj metod leczenia
 
Przy PCOS jak sie ma podwyzszony testosteron to bywa ze moga byc extra wlosy.Podobno w tluszczu jest tez testosteron w malych ilosciach,wiec czesto sie radzi zeby schudnac,ale to trzeba badania zrobic pod tym katem,mozesz dostac tabletki antykocepcyjne one chyba wyrownuja na czas brania.pozdrawiam
 
Nie tylko PCOS powoduje nadmierne owłosienie - jest coś takiego jak hypertrychoza w przypadku której androgeny nie odgrywają żadnej roli (a są one przyczyną hirsutyzmu).
 
Do góry