reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

home sweet home

ojjj dzięki dziewczyny za porady, przyznam że nie wiem jakie są tapety w małym pokoju, a ze względu na ekspresowy remont chcę tylko je pomalowac i tak samo kaloryfer, to mieszkanie mamy więc nie chce jej robic mega zmian, tylko odswiezyc, w pozostalych pokojach mam już gładzie i wlasnie do nich chce tez jakies farby ktore zniosą dzielnie czyszczenie po Kamisiowych łapkach.

Kasiu hihi dobrze że jesteś!!!! no przydasz nam się tu niesamowicie:D mam nadzieję że jeszcze nie bedziesz załować że ujawniłaś czym się zajmujesz;p;p hihi przyznam że jeszcze trochę minie zanim zacznę kupowac materiały do środka domku, ale fachowa rada jest nieoceniona.
Mła dzięki!!!

Kota jak tylko dobiorę się do swojego lapka to dam ci namiary, kumpela mowila ze sa z żor ale hm.. miejscowosc jakas inna jest w aukcji, moze ja cos innego znalazlam ale ceny tez super, ale i tak mam tel. kontaktowy wiec nie zginiemy:)

Mój mąż dzielnie od rana obkłada pierwszy mniejszy komin, dobrze że pracował "z kamieniem" super mu to wychodzi.
A u nas dziś na budowie pracuje 8 facetow w tym moja maz szwagier i kumpel. I przyznam szczerze ze jedynym powodem do narzekania na nich jest to ze o potrzebnych materialach mowia tuz przed tym jak ich potrzebuja, bo mysl ze skoro ktos jest na miejscu to zaraz przywiezie, no i w zaprzyjaznionych 2 sklepach materialy mamy od reki na telefon bez płatnosci nawet dlatego sobie tak pozwalają... no i tez nie mamy umowy, ale poki co słowni są, a niewiele zostało więc liczę że się wywiążą. Aż przykro słyszeć że u was takie cyrki odstawiają... i pomyśleć że niby rodzina... ehh.. u nas przez całą budowę wypili z moim meżem na wiechowe 1 flaszke i moj tesciu chyba z 2 razy przyniosl i z nimi wypił no i poszlo kilka (naprawdę!!!!!) piwek, hehe ale jeden jest kierowcę drugi podpisał coś tam że nie bedzie pił w kosciele, wiec zostaje 2 w razie draki;p;p. Robią ładnie, w miarę możliwości wszystko na bieżąco sprzątają.
Ale u nas Kota stan na dziś to deskowanie krokwi, sciaganie szolunków pod płytą z piętra, i koncoweczka murowania, takie dorobki nad murłatami z betonu. Mam nadzieję że w przyszlym tyg. zaczna klasc dachowke. Tylko czekamy jeszcze z 2,3 dni na łaty i deski bo musielismy oczywiscie dokupic...
 
Ostatnia edycja:
reklama
asko jezeli chodzi o gladzie to przypilnujcie zeby fachowcy dobrze zagruntowali powierzchnie przed malowaniem bo inaczej gladz bedzie wchlaniac kazdy rodzaj farby i porobia sie placki a po czasie nadmiar zacznie sam odpadac a jezeli chodzi o grunt to fachowcy czesto i gesto lubia uzywac atlasa a on zawiera duza ilosc szkla wodnego ktore powoduje nie rozcieczony powloke jak lustro i nic sie nie chyci do tego nawet tapeta wiec musza przed malowaniem wymieszac z woda
pisze o tym bo zdaza sie to bardzo czesto ze fachowcy nie stosuja sie do instrukcji ktora jest na opakowaniu i zwalaja potem wine na farbe ze z nia jest cos nie tak
a wiec sluze wrazie czego rada i zycze milego remontu:-)
 
Kasiu... haha fachowcy:D mąż i szwagier :D no i ja w porywach na tyle ile mi siły pozwolą;p;p wiem o zagruntowaniu.. ale własnie nie wiem czego powinnam użyć, przy poprzednim malowaniu.. niestety wyszły mi plamy po winie ktore były na ścianie, chcę tego teraz uniknąć, może mi polecisz jakiś może nie najdroższy ale dobry grunt???
 
asko powiem tak jezeli chodzi o jakies uciazliwe plamy na scianie typu wino tluszcz plamy po tytoniu odbarwienia po srodkach czyszczacych to ja bym ci polecila kupic mala puszke farby na plamy i zacieki sa rewelacyjne i sprawdzone tylko wiadomo ze przed malozeniem musicie przejechac powiezchnie drobnym papierem sciernym lub siatka do gladzi bo napewno to bedziecie miec sciagnie to nadmiar zabrudzenia z powierzchni a potem pomalowac farba na te plamy i zacieki ona odetnie zabrudzenie i nie przebije przez warstwe farby koncowej a jezeli chodzi o grunt to atlas jest dobrym gruntem tylko trzeba go rozcieczyc z woda najlepiej 1do 2 czyli litr gruntu do 2l wody
grunt ma zapobiec wchlanianiu powierzchni wiec specjalnego nie trzeba uzywac uwazajcie tylko na te tzw uniwersalne ktore nawet mozna uzywac pod tynki zewnetrzne bo one sa beznajdziejne do wewnatrz
nie wiem jakie sa u ciebie w tych sklepach w ktorych sie zaopatrujecie bo my w casto mamy atlasa(czyli koncentrat ten do rozcieczenia),casto grunt(gotowy do uzytku ale mozna jeszcze rozcieczyc w proporcjach 1do1),z duluxa (jest drogi i ma takie samo zastosowanie jak casto grunt i zalecany pod farby z tej samej marki czyli dulux kicha totalna tak jak i farby)i nie pamietam teraz dokladnie nazwy ale mamy jeszcze z takim srodkiem antyplesniowo-grzybicznym(tez gotowy do uzytku)wiem ze snieszka tez ma dobry grunt ale my go nie mamy

wiec jaki byscie nie kupili to i tak czytajcie opis bo firmy nie pisza duzymi literami ze srodek jest np koncentratem i ze trzeba go rozcieczyc i potem wychodza babole
z atlasa wiecej metrow wymalujecie tylko tak jak mowie rozcieczyc trzeba;-)
 
dziewczyny, opieprz, jak zebrali nasi budowlańcy chyba zdziałał cuda, wczoraj wieczorem zajechaliśmy na budowę, a oni niemal po ciemku kończą stawiać ściany poddasza :szok: przyjechała nam też więźba, pięknie pachnie lasem! :)


jak pisałam okna bierzemy pcv i prawdopodobnie z Drutexu, tylko oni dali nam wycenę na okna razem z roletami zewnętrznymi.
 
no to dobrze ze opieprz podziałał!!! hihih, nasi pracują do godz. 17 tez wykorzystuja azda chwile bo chca zdarzyc,
ja dziś podpisałam umowe na okna i bramę garazowa, musze zrobic przelew zaliczki, i za ok. 4 tyg.beda wstawiac:), wybralismy okna w nowym saczu ine niz chcielismy oferta tylko 200 zl drozsza czyli 10800 z ulepszeniami, okna napuszczane wiec nawet jak sie pierwsza warstwa zarysuje to dalej beda ładne brazowe, wybralismy kolor orzech jednostronnie. Okna są z profilami Bergman, ponoc bardzo dobre... zobaczymy:) hihi mąż powoli konczy ukladac drugi komin z kamienia, 1/2 dachu zadeskowana i dziś mi panowie oznajmili ze koncza oficjalnie wszelakie murowanie i podmurowywanie wiec trzeba to oblac:D no ale skoro sie spisali i naprawde mega rzadko pija cyba z 2-3 razy cos sie zdarzylo w symbolicznych ilosciach to postanowilam ze im ulegnę:)
 
dziewczyny mam pytanie, jesteście na bieżąco z materialami, a ja właśnie szukam rozwiązania dla zagospodarowania przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi.
skuliśmy stare kafelki,ale trzeba uważać,żeby za dużo się nie działo,bo na p-rzeciwległej ścianie jest boazeria.
Może macie też jakiś sprawdzony model pralki(załadowywanej od góry),bo strasznie nie lubię szukać na necie,a do sklepów już się raczej nie wybiorę
 
Moim zdaniem najlepsze są... kafelki :) Sama zastanawiałam się u siebie nad pleksą i innego tego rodzaju materiałami, ale one - mimo nowoczesnego wyglądu - są na dłuższą metę trudne w utrzymaniu. Mam na myśli osad, jaki osiada w kuchni podczas gotowania - mix tłuszczu i pary. Obawiałam się również ewentualnej wilgoci kuchennej za pleksą. Wtedy chyba już nic nie dałoby się zrobić. No i do tego cena...
Jeśli jednak szukasz rozwiązania bardziej oszczędnego niż płytki, ale jednocześnie bardziej tymczasowego (coś za coś), polecam tapetę imitującą płytki, szczególnie tę, która imituje drobną kosteczkę. Naprawdę wygląda rewelacyjnie i dopiero przyglądając się z bliska można dostrzec, że to imitacja mozaiki :)
Tutaj przykład wzorów, ale chyba w Komforcie widziałam dość spoty wybór w przyzwoitej cenie.
Sklep z tapetami - tapety
 
ja rowniez polecam płytki lub tapetę imitującą, natomiast jeśli chodzi o pralki, to ja mam w domku ładowaną od góry, zadowolona jestem ale do swojego własnego domu chce zwykła, bo mam juz kupę miejsca i poza tym moge cos na gore pralki polozyc, teraz wiekszosc pralek ladowanych od gory jest naprawde super, musisz zwrocic uwage na zuzycie wody klase pralki itp itd. moze ktoras z dziewczyn jest bardziej na bieząco bo moja pralka ma juz dobrych hm... 10 lat;p;p
 
reklama
Mła- ja też najbardziej chciałabym kafelki,ale znowu wszystko rozbija się o czas,którego nprawie nie ma.Miałam upatrzony taki rattan i chciałam go przykryć płytą,ale właśnie bałam się,że może dostawać się tam wilgoć.Pod tapetę też trzeba by najpierw przygotować ściany.Z przyjemnością zaraz sobie pooglądam .
Aśko- ja też jestem użytkowniczką takiej praleczki,mojs ma już kilkanaście lat,a na rynku pojawiają się coraz to nowe i nowe, a ja nie jestem w temacie.
 
Do góry