reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hsg + histeroskopia

Agataxv

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2022
Postów
35
Cześć kobietki,
Mam podejrzenie 2 polipów endometrialnych. Dostałam skierowanie na histeroskopię do szpitala.
Dodatkowo chciałam na własną rękę zrobić badanie drożności jajowodów, żeby wszystko mieć od razu czarno na białym.
I tu mam do was pytanie: najpierw zrobić histeroskopię a potem badanie drożności czy nie ma znaczenia który zabieg będzie pierwszy?
 
reklama
Cześć! O ile wiem, czasem robi się to badanie jednocześnie z histeroskopią - na pewno można zbadać wtedy część jajowodów.
Ja miałam histeroskopię najpierw, a już po 6 dniach HSG (zwykłe). Nie wiem, czy naukowo ma to jakieś znaczenie... ale chyba nie ;-) Przed histeroskopią miałam sono HSG (właśnie ono wykryło polip), ale drożności nie udało się zbadać.
Cześć kobietki,
Mam podejrzenie 2 polipów endometrialnych. Dostałam skierowanie na histeroskopię do szpitala.
Dodatkowo chciałam na własną rękę zrobić badanie drożności jajowodów, żeby wszystko mieć od razu czarno na białym.
I tu mam do was pytanie: najpierw zrobić histeroskopię a potem badanie drożności czy nie ma znaczenia który zabieg będzie pierwszy?
 
Cześć kobietki,
Mam podejrzenie 2 polipów endometrialnych. Dostałam skierowanie na histeroskopię do szpitala.
Dodatkowo chciałam na własną rękę zrobić badanie drożności jajowodów, żeby wszystko mieć od razu czarno na białym.
I tu mam do was pytanie: najpierw zrobić histeroskopię a potem badanie drożności czy nie ma znaczenia który zabieg będzie pierwszy?
Wydaje mi się, ze jak masz wybór, to lepiej najpierw histeroskopie. Zawsze przy wycięciu może zostać jakaś drobna pozostałość tkanki, która może przytykać jajowod. A potem badanie drożności pomoże to odetkac. Ja miałam zabiegi robione właśnie w takiej kolejności. A w ogóle to badanie drożności działa cuda i jest szansa szybko zajść po nim w ciąże ;) u mnie chyba 2 cykl, u przyjaciółki pierwszy po badaniu.
 
Wydaje mi się, ze jak masz wybór, to lepiej najpierw histeroskopie. Zawsze przy wycięciu może zostać jakaś drobna pozostałość tkanki, która może przytykać jajowod. A potem badanie drożności pomoże to odetkac. Ja miałam zabiegi robione właśnie w takiej kolejności. A w ogóle to badanie drożności działa cuda i jest szansa szybko zajść po nim w ciąże ;) u mnie chyba 2 cykl, u przyjaciółki pierwszy po badaniu.
Właśnie tu na forum usłyszałam po raz pierwszy o cudowności tego badania ;-) Miałam je 2 razy, ale żaden z lekarzy nigdy nie mówił mi, że może ono cokolwiek udrażniać... No w każdym razie cudu też nie było ;-)
 
Do góry