reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sono hsg

AgnieszkaMaria

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2020
Postów
58
Cześć!
Jutro mam mieć sono Hsg. Chciałabym się was zapytać o przebieg badania, czy trzeba być na czczo, czy boli?

Słyszałam, że bardziej skuteczniejsze się przy rtg a nie usg.

Jak to u was było ?
 
reklama
Ja miałam sono HSG, musiałam być na czczo, trwało to jakieś 5 minut, bolało jak na okres.
jeśli chodzi o ból to kwestia indywidualna, zależy też czy jajowody są drożne.
U mnie był zuepłny lajcik, potem plamiłam tylko chwile bardzo mało. Dobrze się czułam.
 
Ostatnia edycja:
Powinnaś spytać swojego lekarza, ale ogólnie nawet w necie jest, że zaleca się 6h bez jedzenia i picia
 
Cześć,
Lepiej zapytaj lekarza czy musisz być na czczo. Ja niestety nie dopytałam i zapobiegawczo byłam na czczo, a po badaniu zrobiło mi się strasznie słabo.. źle wspominam.
Ogólnie badanie nie jest bardzo bolesne, bóle podobne jak przy mocniejszym okresie.
 
Jesli dobrze pamietam, bylam na czczo. Na ok 1h-30 min przed samym badaniem wzięłam lek przeciwbólowych na receptę (zaldiar). Samo badania dla mnie nieprzyjemne, niestety jeden jajowod był niedrożny i dopiero 2 próba wprowadzenia plynu pomogła w przepchnięciu niedrożności. Rzeczywiście uczucie jak przy okresie. Dla mnie najgorzej było po samym badaniu bo zrobiło mi się słabo z bólu i uważam, ze rowniez z emocji. Dostałam ibuprom i paracetamol, wodę do picia, kozetkę do leżenia i po 25 min minutach max. bylam powiedzmy prawie jak "nowonarodzona". Mimo niedogodności, zrobiłabym drugi raz to badanie (jestem po usunięciu cp). Dzięki badaniu i później monitoringowi cyklu (celowałam tylko w jeden jajowod, żeby uniknąć powtórki z cp) dzieciątko od kilku miesięcy na świecie. Powodzenia! 🍀
 
Cześć!
Jutro mam mieć sono Hsg. Chciałabym się was zapytać o przebieg badania, czy trzeba być na czczo, czy boli?

Słyszałam, że bardziej skuteczniejsze się przy rtg a nie usg.

Jak to u was było ?
W moim wypadku sono okazało się całkowicie nieskuteczne, ponieważ kontrast wypłynął na skutek skurczu.
Dopiero rtg pozwoliło rzeczywiście zbadać jajowody.
Żadne z nich jakoś szczególnie nie bolało, rtg właściwie wcale. Przy sono - ból jak na okres.
 
Ja miałam być na czczo na sono hsg bo miałam znieczulenie coś jak głupi Jaś. Miałam mieć odlot ale byłam przytomna. Nie bolało, trwało krótko
 
reklama
Wczoraj się dowiadywałam czy aby na pewno mam być na czczo, to pani ze zdziwieniem do mnie: wie Pani, do 12:30 ciężko być na czczo, więc nie🤷🏼‍♀️ pewnie zależy od szpitala.
Mam nadzieje, że mnie nie będzie bolało.
 
Do góry