reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sono-Hsg po jednej ciąży pozamacicznej?

Dołączył(a)
15 Maj 2023
Postów
10
Cześć dziewczyny,
Jestem po ciąży pozamacicznej. Mam 36 lat, nie mam jeszcze dzieci. Chcemy od nowa się starać o dziecko, im bliżej starań tym bardziej zaczynam panikować, że sytuacja się powtórzy.
Lekarze nie zlecają żadnych badań, nie mówią nawet o badaniu drożności jajowodów "nie ma takich wskazań" i mówią aby się starać z drugiego jajnika i "się zobaczy co dalej". Boję się bardzo podjąć to ryzyko.
Czy polecacie mimo to zrobić badanie drożności jajowodów? Myślę o tym mniej inwazyjnym Sono-Hsg. Czy przy ewentualnych zrostach kontrast może udrożnić jajowody? Słyszałam, że klasyczne HSG może, ale nie jestem pewna czy Sono-Hsg również.
Doradźcie mi coś proszę.🥲
 
reklama
Hej, mnie lekarz 3 msc po ciąży pozamacicznej kazał sprawdzić drożność, być może dlatego że miałam zakładany szew na jajowodzie.
 
Hej, mnie lekarz 3 msc po ciąży pozamacicznej kazał sprawdzić drożność, być może dlatego że miałam zakładany szew na jajowodzie

Hej, mnie lekarz 3 msc po ciąży pozamacicznej kazał sprawdzić drożność, być może dlatego że miałam zakładany szew na jajowodzie.
Hej Kochana. Dziękuję za odpowiedź 😊 Ja również miałam nacięty jajowód z jego zachowaniem. Jak wyszło badanie? Ja również miałam nacięty. Ale powiedziano mi, że nawet jeśli będzie drożny jego funkcja nie musi być poprawna tj. ruch rzęsek itd. Badanie w tym miesiącu. Ściskam
 
Tydz temu miałam robiona drożność, na szczęście jajowód drożny 😄 w kolejnym cyklu zaczynam od nowa stymulację
To świetna wiadomość!😍💪 Jaką metodą miałaś robione badanie? W znieczuleniu? Lekarze dali zielone światełko, aby starać się również z tego naciętego jajowodu? Trzymam kciuki💪🤩 Ponoć przez pierwszs 3 miesiące bardzo łatwo zajść w ciążę. 😊
Ja na razie muszę darować sobie starania przynajmniej do końca roku 😔
 
Metoda hyfosy, to jest bez znieczulenia. Bolało by wkładaniu "cewnik" 😅 jako że było wszystko drożne to nic nie bolało samo badanie. Przy wypisie ze szpitala w karcie miałam napisane że rok przerwy, natomiast lekarz teraz stwierdził że wszystko ładnie zagojone więc wracam do gry 💪
 
Metoda hyfosy, to jest bez znieczulenia. Bolało by wkładaniu "cewnik" 😅 jako że było wszystko drożne to nic nie bolało samo badanie. Przy wypisie ze szpitala w karcie miałam napisane że rok przerwy, natomiast lekarz teraz stwierdził że wszystko ładnie zagojone więc wracam do gry 💪
Też miałam mieć tą metodę w zeszłym tygodniu, ale pod krótkim znieczuleniem😄 Biłam się z myślami czy jechać do miasta obok by zrobić w znieczuleniu czy zaryzykować i zrobić u mnie bez tego. To wkładanie cewnika nawet śniło mi się ostatnio 🙈🤣🤣🤣 A robiłaś wcześniej jakieś okłady itd żeby udrożnić w razie czego jajowody?
 
Metoda hyfosy, to jest bez znieczulenia. Bolało by wkładaniu "cewnik" 😅 jako że było wszystko drożne to nic nie bolało samo badanie. Przy wypisie ze szpitala w karcie miałam napisane że rok przerwy, natomiast lekarz teraz stwierdził że wszystko ładnie zagojone więc wracam do gry 💪
Daj znać jak się uda 😁 Ja po nowym roku idę na to Sono hsg
 
Też miałam mieć tą metodę w zeszłym tygodniu, ale pod krótkim znieczuleniem😄 Biłam się z myślami czy jechać do miasta obok by zrobić w znieczuleniu czy zaryzykować i zrobić u mnie bez tego. To wkładanie cewnika nawet śniło mi się ostatnio 🙈🤣🤣🤣 A robiłaś wcześniej jakieś okłady itd żeby udrożnić w razie czego jajowody?
2 lata temu miałam robione to samo badanie prywatnie i nic a nic nie bolało (nawet ten cewnik) więc teraz poszłam na pewniaka ale na NFZ 😅 no cóż przeżyłam 😅 po operacji miałam przepisane czopki które miały nie dopuścić do utworzenia się zrostów, najwyraźniej zadziałały 😄
 
reklama
Do góry