reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I, II i III trymestr - samopoczucie, uczucia, emocje, pytania, wątpliwości

Miałam grzybicę kilka razy i w sumie nigdy nie było to tak gwałtowne i swędzące nie do wytrzymania...A cewka moczowa? jakieś pieczenie?
 
reklama
Takhisis ponoć czerwone mięso tłuściejsze i gdzieś czytałam, że w ciąży powinno się je ograniczyć. A co do tych 1,5 kg, to tak jak już wspominałam, startuję z wyższej wagi początkowej, więc nie powinnam przytyć w sumie więcej niż 11,5 kg, a to 1,5 kg przybyło mi przez jakieś 2 tygodnie. Tyjąc w tym tempie na końcu wyszłoby mi jakieś plus 18, a przecież pod koniec ciąży waga rośnie jeszcze szybciej.

[FONT=&quot]Deli nigdy nic takiego nie miałam.[/FONT]
 
deli niestety pieczenie warg jest mi znane :/ to była grzybica i to kilka krotnie,bardzo uciążliwa, wargi wtedy robiły się nabrzmiałe, swędziały okropnie no nie szło wytrzymać :/ wtedy dostałam od lekarza na recepte 2 rodzaje czopków na dzień i noc no i clotrimazolum, z tym że jeżeli to grzybica i nawet ci przejdzie to i tak przez jakiś czas smaruj wargi, używaj np. tamtum rosa (o ile można w ciąży bo nie wiem) i używaj dobrego płynu do higieny intymnej, bo grzybica lubi powracać jeżeli nie zostanie całkowicie wyleczona a ja właśnie miałam kilkakrotnie pod rząd jak o tym nie widziałam kilka lat temu :( oby to było coś mniej uciążliwego
 
Ostatnia edycja:
W ciąży chyba nie można stosować irygacji. Też mam nawroty grzybicy. Uch. Lekarz przepisał mi krem Dafnegin, następnie Clotrimazolum w globulkach i Gyno-Femidazol. Tego ostatniego ostatecznie nie stosowałam. Polecił jeszcze spróbować żelu do higieny intymnej Plivafem - działa bakterio- i grzybobójczo. Na wargi profilaktycznie smarować Clotrimazolum.
 
Ojej- a ja jakos wczoraj przegapilam ze Deli ma taka akcje! dzis jej w ogole nie ma???? halo? Delucha??? daj cos znac bosie martwię z Grochem!!!

co do wagi-
u mnie od początku ciązy 2,5 kg na plus, w poprzedniej ciązy przytylam 7 kg, a teraz zobaczymy jak to bedzie.

Antiope
- co do czerwonego mięsa to mi się wydaje własnie że jest chude i jaknajbardziej w ciązyw skazane zwłąszcza ze tylko w czerownym mięsie znajduje sie odpowiednia ilosc żelaza- duzo mniej zelaza jest wlasnie w drobiu czy rybach. Do tego rodzaj zelaza ktre znajduje sie w czerwonym miesie jest najłatwiej przyswajalnym żelazem dla organizmu- w porownaniu zarowno do innych porduktow spozywczych jak i suplementow. Takze czerwone chude mieso to jest jeden z najwazniejszych skladnikow cięzarnej- drób nie ma zbyt duzo potrzebnych nam skaldnikow.
 
reklama
Dziewczyny, którą bolało spojenie łonowe?? I gdzie dokładnie to boli?
Kurde...ja się zaraz wykończę, tak mnie napiernicza od wczoraj, nie wiem dokładnie co to... rano ból mniejszy, ale teraz wieczorem.,.. o zgrozo!:wściekła/y:
 
Do góry