reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla maluszkow:):)

U nas typy już dawno są:tak: I na bank takie zostaną.
Dziewczynka - Olivia
Chłopczyk - Anthony czyli nasz polski Antoś:-)
Nasze typy jeszcze były Samuel i Laura:-)
 
reklama
U mnie bez zmian jak w poprzedniej ciąży
Dziewczynka- Agnieszka lub ewentualnie Kinga
Chłopiec- Igor lub ewentualnie Ziemowit
 
A my od ładnych kilku lat mamy wybrane imię dla chłopca (póki co nie podaję, żeby nie zapeszyć). Gorzej z imieniem dla dziewczynki... no ale jeszcze troszkę czasu mamy :happy:.
 
Mnie na dzień dzisiejszy marzy się dla dziewczynki Lena , a dla chłopca Alan albo Fabian:-) Ale niewykluczone że w międzyczasie olśnią mnie jakieś inne imiona, no i jeszcze musimy przedyskutować to z mężem:) Ostatnio zamieszkał u nas szczeniaczek i to mąż wybierał dla niego imię, więc stwierdziłam , że teraz moja kolej i dla dziecka będę wybierać ja:-D
 
My z mężem od dawna rozmawiamy o imionach dla dzieci i póki co najbardziej podaba nam się Tomuś :-) a dla dziewczynki może Natalia ...
 
To widzę, że Maje są na topie. U nas dziewczynka ma mieć tak na imię i jest to typ naszej Uli. Od dawna mówi, że jej siostra będzie się nazywać Pszczółka Maja;-). Dla chłopca mam imię odkąd wybieraliśmy dla pierwszego maluszka i będzie to na bank Filip. To takie moje ukochane od zawsze imię;-).
 
U nas dla chłopca wybiera mąż, a dla dziewczynki ja. Jeszcze nie miałam takiej szansy...:-)
Ale na razie nie zapeszam, podam po Nowym Roku. ;-)
 
my - już kiedyś dawno dawno temu (o rany jak to brzmi;-)) rozmawiając o naszych dzieciach w przyszłości mówiliśmy o tym, że będziemy mieć małego FRANIA. Także na dzień dzisiejszy imię nr 1 dla chłopca to właśnie FRANEK. W grę wchodzą też JAKUB, MATEUSZ, SZYMON. Natomiast z dziewczynką mamy nieco większy problem. Mężowi podoba się Ola - a mi kompletnie to imię się nie podoba :baffled:. Wspólnie wiec na dzień dzisiejszy ustaliliśmy GABRYSIĘ, ewentualnie TOSIĘ (z tym, że w wersji Antonina - nieco mniej nam się podoba).
Fajne są imiona od których jest wiele wersji. Tak dyskutowaliśmy o tym na podstawie imienia mojego małża. On Piotr ... no i właśnie... Piotr - to oficjalnie, Piotrek - to tak oschle a Piotruś... to chyba tylko ja tak do niego mówię bo raczej ludzie w pracy tak do niego nie będą się zwracać :baffled: - efekt jest taki, że moja mama mówi do niego neutralnie ... PICIA?! Chcielibyśmy, żeby imiona naszych dzieci były takie.. hmmm... bardziej uniwersalne - ale czy się uda?
 
Ja tez już mam swoje typy ale też narazie nie chce zapeszać i podam za jakiś czas... zresztą kto wie, może i typy mi sie do tego czasu zmienią... bo już różne pomysły miałam hihi, ale napewno nie bedą to jakies wyszukane imiona....
 
reklama
Odnosnie imion, to jakos nie mysle tak konkretnie jeszcze, chociaz mamy takie swoje typy i pewnie z tego cos wybierzemy. Jedno mnie tylko zastanawia, w poprzedniej ciazy od razu myslalam o imieniu dla dziewczynki i moja intuicja mnie nie zawiodla, teraz natomiast moje mysli skierowane sa ku plci meskiej. oczywiscie, nie moge sie tym sugerowac, ale zobaczymy czy sie sprawdzi.
Corka ma na imie Magdalena, zawsze to imie lubilam, bo mozna powiedziec Magda, Magdusia, Magdalenka, Madzia.... Poza tym musielismy tez brac pod uwage imie w miare uniwersalne, zeby zarowno Palacy jak i Amerykanie nie mieli problemu z wymawianiem. No i teraz jakby sie okazalo, ze to chlopak to mielibysmy problem, bo zawsze myslelismy o Jedrzeju, ale to chyba bedzie za trudne, chyba ze zmienimy na Andrzeja..., jeszcze Maciej nam sie podoba i kilka innych.Wogole, to nie wiem co bym za imie wybrala dla dziewczynki...
 
Do góry