reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków

Maria to bardzo ładne imię :-) niestety u mnie odpada, właśnie ze względu na złe skojarzenia z nielubianą osobą...
 
reklama
Ja chyba poczekam z wyborem imienia do momentu jak poznam płeć. Z imieniem dla dziewczynki mniejszy problem bo jest dużo uniwersalnych imion a ja potrzebuje właśnie takie.

Podoba mi się Anna i Karolina (zastanawiamy się nad opcją Karoline, choć ja wolałaby po polsku skoro nazwisko zagraniczne) jeśli chodzi o chłopca to nie wiem. W pierwszej ciąży nie wiedzieliśmy jakie imię wybrać do dnia porodu (choć płeć znaliśmy wcześniej i dyskutowaliśmy na ten temat). Ze względu na stan córeczki imię musiałam podać w trakcie porodu i tak wybrałam Alicja. Mam nadzieję, ze tym razem będę miała imię wybrane, ustalone z moim lubym zanim dzieciątko się urodzi.
Tak was tu podczytuję to może zainspirujecie mnie i coś wybiorę dla chłopca :happy2:
 
U nas jak będzie dziewczynka to będzie Apolonia w skrócie Pola a dla chłopca mamy problem bo dużo imion nam się podoba. Moim faworytem jest Franek a mojego męża Leon i jakoś do ładu nie możemy dojść.

W pierwszej ciąży wiedziałam że będzie Antoś i tyle. Nawet jak jeszcze nie wiedzieliśmy że będzie synek to mówiłam do brzucha Antek hihgihih
 
Koleżanka z forum czerwcowej ma Pole. Nie od Apolonii

Hmmm jak będzie chłopiec to będzie bezimienny zero natchnienia na męskie imie
 
U nas jest mega problem, bo chcemy polskie imie bez zagranicznej wersji (ps.francuszek ok ale juz fr Francois abdolunie nie)...
Mamy juz Tadeusza i teraz chyba bedzie dziewczynka. Narazie stanęło na Helenie, ale nie jestem ba 100% przekonana.
Chcemy zeby imiona były raczej z dawnej epoki. Moj maz Francuz nie znający odczuć w stosunku do starych polskich imion wybrał Czesia albo Władzio ... Ale chyba sie nie odważę... Chociaz juz sama nie wiem..korci mnie troche.
 
U mnie zdecydowałam Iga i koniec ;D najgorzej, że to od imienia Jadwiga więc nic nie znaczy a Jadwiga to moja matka :p

dla chłopca podoba mi się Tymoteusz/Tymon, ale z racji tego, że mamy Mateusza to bardzo podobne imiona i sobie daruje,

dygotka ja tez znam Pole jako Pole - osobne imię :-) mi sie podoba, nad nami mieszka też Tola, ale to już mniej.. :p ( zawsze dopowiadam gdzie ma Bolka i Lolka :p )

Iza.. musicie coś wymyślić hehehehe ;D Helena jest ok.. ;-) może Dobrosława ;D ? :D
 
reklama
Do góry