reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona we Wloszech

Verita

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2012
Postów
3 953
Miasto
Londyn
Witam wszystkie mamy z Wloch. Chialam zalozyc watek o imionach jakie mamusie nadaja swoim dzieciom we Wloszech. Piszcie jakie imiona wam sie podobaja i jakie macie propozycje na nowych niezdecydowanych mam.:-)
Obecnie juz nie mieszkam we Wloszech ale sercem jestem ciagle w tym kraju.
 
reklama
Ja lubie bardzo te ktore niestety we Wloszech sa bardzo popularne moze dlatego ze moj syn mial te dzieci w kasie i przychodzily potem do domu. Mi sie dla dziewczynki podobalo Martina Giorgia Aurora i moje ulubione Chiara. Dla chlopcow znow Emmanuelle maly rozrabiaka z sasiedniej ulicy Rafaele, Carmelo. Tylko ze te imiona sa bardzo uzywane we Wloszech a znacie jakies bardziej orginalne? Wiekszosc imion przechodzi z babki na wnuczke i powtarzaja sie :-)
 
Z tymi imionami to zalezy od regiony chyba ...bo na polnocy nie slyszlam o dzieciach ..urodzonych w ostatanich 10 latach ktorym dalby ktos na imie Rafaele, Carmelo. U
nas pelno Metteo, Mattia, Luca, Valentino, Frnacesco , Federico a dziewczynki to Alice, Gaia, Elisa, Giulia..to tkaie napopularniejsze....zawsze sie znajda na placu zabaw 2 Gaie, 2 Metteo i jakies podwojne Alice....

Z orginalnych imion ze zlobka... to Iris, Viola, Amaranta, Arianna
 
Mozliwe ja mieszkalam na Sardyni a tam raczej staroswieckie imiona przewazaly, tak ze Gaja i owszem ale jedna i to u polki.Ogolnie teraz szukam czegos fajnego dla dziewczynki nawet moze byc wloskie i ciezko:blink:
 
matilde,marika,erika,marzia,marisol,luna,asia,desirè,sofia,rebecca,diana,valentina ,valeria,melissa,ramona
wszystkie orginalne wloskie jakie mi na mysl przyszly,jak mi sie cos przypomni to dodam,oczywiscie wiekszosc z tych imion nie w moim guscie,ale to juz inna sprawa
 
Ostatnia edycja:
a mi sie podobaja dla dziewczynki:Noemi,Emma,Giusy,Carlotta no i moja ukochana Fiammi:-)
hmm.........z chlopcami troche ciezej ale nie jest zle Mattia,Matteo
 
ostatnio slysze czesto imiona Viola i Eva oba mi sie takie Polskie wydaja a 3 dni temu w parku poznalismy dziewczynke o imieniu Virginia i Emma
w zlobku jest Elisa,Beatrice,Alice,Aisha,Giulia x 2,Angelica,Antonella,Viola wiecej nie pamietam jak sobie przypomne to napisze
Chlopcy to: moj synek Lorenzo:-) w zlobku na 2 grupy jest ich 4 i wolaja ich imieniem i nazwiskiem Christian, Giacomo, Simone, Leonardo
w parku czesto slysze Francesco , Federico, Mateo, Giulio , Gabriele, Riccardo
Mojej kolezanki synek ma na imie Yoandri rzadko kto to imie pamieta;-):-D
 
reklama
a mi znowoz bardzo podoba sie SALVADORE,FRANCESCO,DANILO,a dziewczynki to ANNAMARIA,IVANA,SONIA.sa to dosc zadko spotykane imiona w centrum gdzie mieszkam ale na poludniu bardzo popularne.
 
Do góry