reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 7 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
5 Sierpień 2020
Postów
1
Mam wątpliwości związane z dietą mojego 7 miesiecznego synka. Nie jestem pewna jak powinien wyglądać jego dzienny jadłospis. Synek jest karmiony mlekiem modyfikowanym, niedawno zaczął jeść słoiczki, narazie zjada pół słoiczka warzywnego dziennie. Od dwóch dni podaję mu kaszkę, raz dziennie, narazie kilka łyżek. Proszę o pomoc, ile słoiczka, ile kaszki, ile razy dziennie samo mleko? I kiedy wprowadzić deserki?
 
reklama
Rozwiązanie
Butelka powyzej 6, 7 m wedle zalecen to 210 ml. Ale kazde dziecko je tyle ile chce. Mozna zadzwonic na infolinie Bebiko i tam udzielaja rad jak karmic.
Takie maleństwo nie musi mieć jeszcze jadłospisu. Rozszerzanie to próbowanie nowych smaków, struktur, kształtów. Nie zadręczają sobie głowy ilościami na gramy.
W jeden dzień zje ładnie warzywko, w inny jakiś owoc, a w jeszcze inny będzie wolał tylko mleko.
Powoli małymi porcjami podawaj a to brokuł, a to dynia, marchew, ziemniak itp. Zacznij łączyć smaki zblendowane bądź podawaj w kawaleczkach jeśli probojecie blw.
Nie musisz czekać aż maluszek będzie zjadał duże ilości jednego konkretnego posiłku. Wciągu dnia może spróbować tego co sama masz na talerzu jeśli jest odpowiednie też dla dziecka. Sadzaj go do posiłków razem z rodziną żeby zaczynał kojarzyć że w krzesełku siada po to żeby razem z Wami zjeść:)
Tym co mu teraz podajesz nie musi się najeść do syta, mlekiem zaspokoi swój głos i potrzeby, a "dorosłe" jedzenie ma być tylko dodatkiem.
 
Ja karmie sloiczkami najczesciej Gerbera. Nie robilam rozszerzania diety typu tylko lyzeczka marchewki itp. Pytalam na infolini Bebiko jak karmic i mowia ze dopoki nie raczkuje to powinny byc 4 posilki mleczne i jeden sloiczek z obiadkiem i miedzyczasie mozna dawac deserek czyli owoce ze sloiczka. Jak zacznie raczkowac to zamiast jednego mleczka kaszka bo wtedy potrzebuje wiecej energii, czyli trzy razy butelka, raz kaszka i raz obiadek. Miedzyczasie deserek i przepajanie woda choc moj synek nie bardzo chce pic wode. Co do ilosci to czasem je pol sloiczka obiadku , czasem caly. Deserku (190 gram) daje pol, potem tego samego dnia lub nastepnego drugie pol. Deserki moze jesc jak juz nie jest na samym mleku i ma rozszerzanie diety, czyli dziecko 7 m juz jak najbardziej moze je jesc.
 
Ostatnia edycja:
Butelka powyzej 6, 7 m wedle zalecen to 210 ml. Ale kazde dziecko je tyle ile chce. Mozna zadzwonic na infolinie Bebiko i tam udzielaja rad jak karmic.
 
Rozwiązanie
Do góry