reklama

jak gotować?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kemaya, 5 Grudzień 2010.

1. kemaya

kemaya mama wrześniowa 2009

witam.

jestem mamą 14 miesięcznego synka.
    chciałabym Was drogie mamy poprosić o pomoc w gotowaniu potraw dla niego.
    głównym problemem jest to, ze cokolwiek mu ugotuję - jest bez smaku w porównaniu z tymi samymi potrawami jakie są w słoiczkach (co oni tam dodają? kostki rosołowe?)
    wszyscy dokoła mówią mi, że powinnam już dawać małemu to co my jemy, ale przyznam, że często gotuję używając sosów z paczki lub "pomysłów na..."
    pomóżcie mi proszę, co i jak mam robić, żeby gotować mu smacznie i zdrowo, a nie ciągle dawać mu dania ze słoiczków...

z góry dziękuję za pomoc!

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, nie wiem co ma Pani na myśli mówiąc że dania ze słoiczka mają smak a Pani nie?
    Dania dla dzieci nie mogą i nie mają żadnych sztucznych dodatków również soli, a jedynie zioła i przyprawy o których już pisałam we wcześniejszych postach. Proszę poeksperymentować z ziołami na pewno dania będą smaczne bez sztucznych dodatków.

3. reklama
  4. Noel

Noel Kochająca mama

Tu się z Panią nie zgodzę.
    Słoiczki typu Gerber, Hipp, Bobovita zawierają w składzie sól.
    Taka informacja zamieszczona jest na etykiecie.

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

witam,
    Faktycznie zastosowałam skrót myślowy, przepisy prawa nie zakazują stosowania soli w produktach dla dzieci a jedynie sztucznych barwników i konserwantów, nie mniej zalecenia ekspertów mówią aby dzieciom do 12 m.ż. nie solić dań, jak widać nie wszyscy producenci stosują się do tych zaleceń (nie mają takiego obowiązku).

6. Jolit@84

Jolit@84 Sierpniowa mamusia 09

Tak w sloiczkach do 12 miesiaca zycia moze i nie powinno byc tej soli ale potem to mysle,ze zbrodnia nie jest posolic dziecku danie.
    Ja moja corke karmie sloiczkami,mieszkam w Niemczech i tutaj sloiczki sa doprawiane a bedac w PL kupilam zupke pomidorowa gerbera po 12 miesiacu i bez soli...i mala nie chciala jej jesc,dopiero jak jej posolilam to zjadla :)
    Uwazam,ze sloiczki powinny byc odpowiednio przyprawione a nie jalowe i bez smaku.

Moja mala zjada rowniez przyprawiony rosol albo posolone ziemniaki...

Ostatnia edycja: 30 Grudzień 2010

Poleć forum