reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak gotować?

kemaya

mama wrześniowa 2009
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2006
Postów
132
Miasto
Co. Galway
witam.

jestem mamą 14 miesięcznego synka.
chciałabym Was drogie mamy poprosić o pomoc w gotowaniu potraw dla niego.
głównym problemem jest to, ze cokolwiek mu ugotuję - jest bez smaku w porównaniu z tymi samymi potrawami jakie są w słoiczkach (co oni tam dodają? kostki rosołowe?)
wszyscy dokoła mówią mi, że powinnam już dawać małemu to co my jemy, ale przyznam, że często gotuję używając sosów z paczki lub "pomysłów na..."
pomóżcie mi proszę, co i jak mam robić, żeby gotować mu smacznie i zdrowo, a nie ciągle dawać mu dania ze słoiczków...

z góry dziękuję za pomoc!
 
reklama
Witam, nie wiem co ma Pani na myśli mówiąc że dania ze słoiczka mają smak a Pani nie?
Dania dla dzieci nie mogą i nie mają żadnych sztucznych dodatków również soli, a jedynie zioła i przyprawy o których już pisałam we wcześniejszych postach. Proszę poeksperymentować z ziołami na pewno dania będą smaczne bez sztucznych dodatków.
 
witam,
Faktycznie zastosowałam skrót myślowy, przepisy prawa nie zakazują stosowania soli w produktach dla dzieci a jedynie sztucznych barwników i konserwantów, nie mniej zalecenia ekspertów mówią aby dzieciom do 12 m.ż. nie solić dań, jak widać nie wszyscy producenci stosują się do tych zaleceń (nie mają takiego obowiązku).
 
Tu się z Panią nie zgodzę.
Słoiczki typu Gerber, Hipp, Bobovita zawierają w składzie sól.
Taka informacja zamieszczona jest na etykiecie.

Tak w sloiczkach do 12 miesiaca zycia moze i nie powinno byc tej soli ale potem to mysle,ze zbrodnia nie jest posolic dziecku danie.
Ja moja corke karmie sloiczkami,mieszkam w Niemczech i tutaj sloiczki sa doprawiane a bedac w PL kupilam zupke pomidorowa gerbera po 12 miesiacu i bez soli...i mala nie chciala jej jesc,dopiero jak jej posolilam to zjadla :)
Uwazam,ze sloiczki powinny byc odpowiednio przyprawione a nie jalowe i bez smaku.

Moja mala zjada rowniez przyprawiony rosol albo posolone ziemniaki...
 
Ostatnia edycja:
Do góry