reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak mam odczytać test owulacyjny - 2 lata po antykoncepcji i operacji. Jak to policzyć. Duży problem

spelnicmarzenie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
1 040
Czesc dziewczyny,
tak na szybko skroce moj duży problem..
w lipcu operacja - laparoskopia, endometrioza stopnia I, niezłośliwy guz na macicy, zrosty na jajniku lewym.
od sierpnia do dnia 22 listopada balam VISANNE. Skończyłam brac i wystąpiło krwawienie - słabe ale bylo od 24.11 i trwało 5 dni. Musze powiedzieć jeszcze, ze przed operacja bralam 6 różnych rodzai tabletek anty - bardzo zle ze mna po nich dlatego tyle tych zmian w przeciągu 2 lat a, ze zle mnie diagnozowali to balam co kazali dopóki nie wylądowałam na stole operacyjnym..
Od 2 dni czyli od 2 grudnia mam śluz - dzisiaj jest ciągnący jak białko jaja, jest go bardzo duzo. Przed wczoraj i wczoraj z pochwy wychodzily tj takie czopy śluzu, niby byl jak jajko białka ale z dodatkiem takiego białego śluzu.
kupilam wczoraj testy owulacyjne clearblue cyfrowe. Oczywiście pokazaloo sie kuleczko czyli negatywny. Dzisiaj jest to samo a slinie sie tam na dole tak ze szok.. o co moze chodzic? Czy moze byc śluz bez owolucaji i to jeszcze w takich ilościach? Jeszcze musze powiedzieć ze śluz wczoraj nie byl az taki jak ten dzisiaj a kreska pokazała sie mocniejsza wczoraj.. czy ktos moze mi to wytlumaczyc? Nie wiem kompletnie jak zacząć to liczyć. A w sumie kupilam wczoraj tylko te testy z tego powodu, ze tak mnie bolały jajniki - w życiu czegos takiego nie czułam. To pomyslałam ze moze tak mnie boli bo owulacja.. :(
bede bardzo wdzięczna za jakies rady jak mam sie za to zabrać..
i czy to jest tak ze te testy zawsze pokazują jaka kreske pomimo tego ze nie ma owulacji? czy ja owulacje mialam i przeoczyłam stad te kreski?
pozdrawiam i dziekuje ! :)
 

Załączniki

  • image1-down.jpg
    image1-down.jpg
    78,5 KB · Wyświetleń: 135
reklama
Testy owulacyjne wskazują pik hormonu LH, który poprzedza owulacje. Czyli pozytywny test mówi o tym, ze możemy się spodziewać owulacji za około 24-36h. Być może Ty za późno zrobiłaś testy i przegapiłas pik stad blednąca kreska.
 
Jesli chcesz sie za to zabrac dokladnie to poczekaj na pierwsza normalną miesiaczke i zacznij testowac tuz po niej. Pierwszy pozytywny test uznaje sie za pik, kreska jest ciemna jak kontrolna, pozniej testy moga wychodzic z bladszą kreska bo hormon moze utrzymywac sie dlugo. Teraz moglas juz przegapic owulacje bo tak naprawde nie wiesz jak dlugi bedzie obecny cykl po antykoncepcji i wszysykich innych przejsciach. Powodzenia
 
Do góry