reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak najlepiej potwierdzic ciążę

AnneR

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
19
Witam. Pewnie wiele jest tutaj tematów w podobnym tonie jednak chcialabym sie poradzic kobiet bardziej doświadczonych. Otóż mam nieregularne cykle ale różnica do 4 dni zawsze. Ostatni okres powinnam mieć 17 października. Stosowalam stosunek przerywany ale pod koniec miesiaca zaczęliśmy z mężem starać się tak na poważnie. Teraz moje pytanie mamy 2 listopada od ostatniego pełnego stosunku minęło 5 dni. Okresu nie ma nadal odczuwam lekkie bole podbrzusza i bole glowy ale to moze nie miec w ogole związku tak naprawdę
Chce raczej zapytac czy wizyta i lekarza potwierdzi lub wykluczy ciaze lub czy od razu zrobic test beta hcg czy jeszcze w ogole poczekac ? Nie wiem kiedy jakiekolwiek badania moga byc wiarygodne i miec sens. Pozdrawiam !
 
reklama
Zwykly test wychodzi negatywny. Czy ten test beta hcg jest wiarygodny 8 dni po ostatnim pelnym stosunku bo tak wypadnie w poniedzialek ? I na czym taki test polega ?
 
Zwykly test wychodzi negatywny. Czy ten test beta hcg jest wiarygodny 8 dni po ostatnim pelnym stosunku bo tak wypadnie w poniedzialek ? I na czym taki test polega ?
mówi się, że powinno się poczekać 12-14 dni od zapłodnienia na bHCG to badanie stężenia w pobranej próbce krwi - rozwiewa wątpliwości - po 2 dniach należy powtórzyć i sprawdzić czy prawidłowo przyrasta...
 
Zwykly test wychodzi negatywny. Czy ten test beta hcg jest wiarygodny 8 dni po ostatnim pelnym stosunku bo tak wypadnie w poniedzialek ? I na czym taki test polega ?
za wcześnie na jakiekolwiek testowanie... test beta hcg najwcześniej 10 dni po stosunku. Ale to tak na prawdę najwcześniej... to zwykłe pobieranie krwi ;)
 
O to mi chodziło dziękuję za odpowiedzi w takim razie poczekam do końca przyszłego tygodnia chyba ze okres sie pojawi. Wiadomo ciąża to byłaby wielka radość ale bardziej martwi mnie tak długi brak okresu stąd moje zniecierpliwienie. Byłoby w ogóle realne żeby po 5 dniach odczuwać bóle podbrzusza np z powodu zapłodnienia?
 
Tak ostatni okres powinnam mieć 17.10 ale tak jak mówię wcześniej był seks w prezerwatywie lub sporadycznie przerywany więc prawdopodobieństwo zajścia jest aczkolwiek mniejsze. Poważne starania zaczęliśmy pod koniec października stąd moja konsteracja co powinnam zrobic bo martwi mnie ten brak okresu a nie wmawiam sobie ciazy bo nie mam aż tak dużego parcia skoro dopiero zaczęliśmy.
 
reklama
Teoretycznie nie... Ale ja czułam, że coś się zmieniło bardzo wcześnie ... Miałam linea negra zanim test wyszedł pozytywnie :)

I odrzuciło mnie od alkoholu i kawy. Dosłownie kilka dni po... Więc teoria teorią :)

Powodzenia :) test z krwi i ja szłam ok. 6 tygodnia ciąży do lekarza :)
 
Do góry