reklama

Jak nauczyć niemowlę jedzenia z butelki?

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez dossa, 17 Listopad 2012.

1. dossa

dossa Aktywna w BB

Witam, moja mała ma 4 mce i niestety nie potrafi jeść z butli. Próbowałam mnóstwo smoków i kończy się na tym, że daję jej butelkę z moim odciągniętym mlekiem i jak jej leci do buzi to ona wypycha tak, że jej kącikiem ust wylatuje. Nie wiem jak ją nauczyć,a bardzo mi na tym zależy, bo z końcem grudnia kończy mi się urlop macierzyński i chyba wracam do pracy na pół etatu. Czytałam, że niby dziecko można poić z kubka, ale tak małe dziecko wolałbym jednak aby piło mleko z butelki, boję się poić ją kubkiem i zostawiać kogoś aby ją tak karmił (że się zachłyśnie, nawet nie siedzi jeszcze). Karmienie łyżeczką nie wchodzi w grę, bo jak jest głodna to w życiu nie będzie spokojnie jadła łyżeczką (przecież to będzie trwało i trwało, a ona nie ma tyle cierpliwości). znacie jakieś sposoby, czy którejś z was udało się nauczyć niemowlaka w tym wieku,albo starszego picia z butelki? Hmm.. a może gdybym podała jej mm w butelce to chętniej z niej zje?

pozdrawiam

2. Basia-75

Basia-75 Fanka BB :)

Spróbuj jeszcze z niekapka z miękkim ustnikiem, miałam to samo przy starszych córkach, ciężko było, szybko też nauczyły się pić z kubeczka, najlepiej przezroczystego, bo lepiej widać, czy pije. Teraz najmłodszą co 2-3 dzień już przyzwyczajam do picia z butelki mojego odciągniętego mleka, żeby nie było problemu za kilka miesięcy. Z mm nie próbowałam, bo miałam alergiczki i pepti pluły dalej niż widziały, nawet w kaszce nie przechodził

3. reklama
  4. Monisia-1980

Monisia-1980 Fanka BB :)

Ja miałam podobny problem.Niestety zanim córka nauczyła sie pic z butli(wszystkie przetestowałam) minęło 4,5 m-ca.W tym czasie codziennie robiłam jej chociaz 30ml mleka zeby tylko załapała smoczek.Udało sie dopiero podstepem:Zbliżałam do jej buzi maleńką łyżeczkę z ulubionym jogurcikiem ,jak tylko otwierała usta zeby wziąć łyżeczkę do ust odsuwałam szybko łyzeczkę i wkładałam butlę ze smokiem.Po kilku nieudanych próbach wkońcu zaczęła ładnie ciągnąc mleczko.

Zyczę powodzenia

5. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Mój Maluch się nauczył na lateksowych smokach Nuka. Dzisiaj pije ze smoków Avent.

6. garbi

garbi Rozpakowana 27.07.2011 :)

dossa a nie lepiej z kubka niekapka lub kapka? Moja młodsza pociecha nie zna bytli od 4 miesiąca dostawała płyny różne z kubka TT o takiego pierwszy-kubek-tommee-tippee-4-200ml-mala-akademia.jpg

7. SisiBabyCare_pl

SisiBabyCare_pl Zaciekawiona BB

A próbowałeś z butelkami Avent. Antykolkowa butelka do karmienia AVENT 0% BPA 1 wyposażona jest w wyjątkowy smoczek AVENT, który wspomaga zdrowe i aktywne karmienie. Ponad to działa zgodnie z naturalnym rytmem ssania niemowlęcia. Smoczek ułatwia dziecku przejście z karmienia piersią na karmienie butelką.

Poleć forum