reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak nie poronić?

reklama
Przede wszystkim - nie wszystko zależy od Ciebie.
Jeśli zarodek jest wadliwy - to nie ma na to siły.

A teraz proszę się zdrowo odżywiać, przyjmować kwas foliowy (i ewentualnie inne leki zalecone przez lekarza), dotleniać się (np. spacery) i przede wszystkim nie stresować!
 
Nie, to moja pierwsza ciąża, która trochę nie dociera do mnie. Pracuje fizycznie w sklepie przy wykładaniu towaru. W 2016 miałam robiona morfologię i wynik tsh 5.260 (moja mama i siostry mają problemy z tarczyca), ale nic z tym nie robiłam. Cukier wyszedł wtedy 117 czyli w sumie w normie. I tak się zastanawiam czy jestem bardziej narażona. U ginekologa jeszcze nie byłam, mam wizytę we wtorek. Dzień po zrobieniu testu ciążowego byłam w pracy, dźwigałam bo inaczej się tam nie da. Na przerwie miałam lekkie plamienie bladoróżowe, następnego dnia rano też leciutkie było. To było przedwczoraj. Natomiast wczoraj plamienie było koloru brązowego ale też bardzo lekkie. Nie mogę nic jeść więc jestem osłabiona, to chyba z nerwów. Zawsze miałam problemy z odżywianiem, wiecznie byłam niedożywiona, słabe krążenie, osłabienia. Chyba mam nerwice bo kiedy prowadzę samochód czasem wydaje mi się że zemdleje, i tak od 3 lat chyba. Boję się że przez to wszystko poronie a kompletnie nie mam pojęcia o ciążach stąd takie pytanie. Bola mnie piersi i co jakiś czas brzuch ale delikatnie tylko kłuje w sumie. Poza tym żadnych objawów. Gdyby nie test, nie wpadłabym na to że mogę być wgl w ciąży.
 
Nie umiem się nie stresować, to dla mnie jakąś abstrakcja i jestem przerażona 😂 teraz
Przede wszystkim - nie wszystko zależy od Ciebie.
Jeśli zarodek jest wadliwy - to nie ma na to siły.

A teraz proszę się zdrowo odżywiać, przyjmować kwas foliowy (i ewentualnie inne leki zalecone przez lekarza), dotleniać się (np. spacery) i przede wszystkim nie stresować!
 
Nie, to moja pierwsza ciąża, która trochę nie dociera do mnie. Pracuje fizycznie w sklepie przy wykładaniu towaru. W 2016 miałam robiona morfologię i wynik tsh 5.260 (moja mama i siostry mają problemy z tarczyca), ale nic z tym nie robiłam. Cukier wyszedł wtedy 117 czyli w sumie w normie. I tak się zastanawiam czy jestem bardziej narażona. U ginekologa jeszcze nie byłam, mam wizytę we wtorek. Dzień po zrobieniu testu ciążowego byłam w pracy, dźwigałam bo inaczej się tam nie da. Na przerwie miałam lekkie plamienie bladoróżowe, następnego dnia rano też leciutkie było. To było przedwczoraj. Natomiast wczoraj plamienie było koloru brązowego ale też bardzo lekkie. Nie mogę nic jeść więc jestem osłabiona, to chyba z nerwów. Zawsze miałam problemy z odżywianiem, wiecznie byłam niedożywiona, słabe krążenie, osłabienia. Chyba mam nerwice bo kiedy prowadzę samochód czasem wydaje mi się że zemdleje, i tak od 3 lat chyba. Boję się że przez to wszystko poronie a kompletnie nie mam pojęcia o ciążach stąd takie pytanie. Bola mnie piersi i co jakiś czas brzuch ale delikatnie tylko kłuje w sumie. Poza tym żadnych objawów. Gdyby nie test, nie wpadłabym na to że mogę być wgl w ciąży.

Teraz mogę na Twoje pytanie: jak nie poronić?, odpowiedzieć.
Przede wszystkim plamienie to powód do wizyty u lekarza. Dlatego hop hop do lekarza! Od razu!
Poza tym, dźwiganie w ciąży jak najbardziej zabronione!
Po trzecie, hop hop do laboratorium badać tsh i cukier! W ciazy norma cukru do 92. Tsh nie wiem, ale do starań powinno być max do około 2. Na początku ciąży może skoczyć. Poza tym zbadaj sobie beta hcg żeby mieć potwierdzenie ciąży.
Na problemy z nerwami polecam psychologa.
 
Teraz mogę na Twoje pytanie: jak nie poronić?, odpowiedzieć.
Przede wszystkim plamienie to powód do wizyty u lekarza. Dlatego hop hop do lekarza! Od razu!
Poza tym, dźwiganie w ciąży jak najbardziej zabronione!
Po trzecie, hop hop do laboratorium badać tsh i cukier! W ciazy norma cukru do 92. Tsh nie wiem, ale do starań powinno być max do około 2. Na początku ciąży może skoczyć. Poza tym zbadaj sobie beta hcg żeby mieć potwierdzenie ciąży.
Na problemy z nerwami polecam psychologa.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, postaram się zrobić wszystko żeby było jak należy :) dzięki jeszcze raz :)
 
reklama
Jak już dotrzesz do laboratorium to oprócz TSH dobrze zrobić ft3 i ft4. Przy takich wartościach na pewno czeka Cię wizyta u endokrynologa - przy ciąży najlepiej jak wynik jest ok 1.
Jeśli chodzi o cukier - wynik 92 na czczo jest już uznawany za cukrzycę ciążową i należy udać się do diabetologa. Niestety jak się dietą nie uda ustabilizować - to potrzebna będzie insulina. Zatem oprócz TSH, ft4 i ft4 - oznacz sobie także glukozę na czczo, by mieć świeży wynik.
 
Do góry