reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak oduczyc dziecko picia wody w nocy

ANETA_MAJA

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2010
Postów
20
Miasto
londyn
hej dziewczyny moja Maja ma 14 miesiecy i spi z nami. problem polega na tym ze w nocy wypija ok litra wody przez butelke. wszystko zaczelo sie gdy pojechalismy na wczasy i tam bylo bardzo goraco wiec Maja czesto sie budzila i dawalam jej wode bo myslalam ze chce pic. wczesniej tez brala smoczka ale przy zasypianiu tylko. ale od ok miesiaca nie bierze smoczka poniewaz miala zapalenie jamy ustnej i sie oduczyla. nie mam zielonego pojecia jak ja oduczyc tego picia nocnego. przebudza sie czesto i jedyna metoda na zasniecie jest wypicie wody. gdy staram sie jej nie podawac tej wody to wygina sie,robi mostki i drze sie na caly pokoj. czy ktoras z was miala podobny problem? czy wypicie tylu ilosci wody moze cos zaszkodzic?dodam ze w dzien tez sporo jej pije. jesli ktoras z was miala podobny problem prosze napiszcie jak soboe poradzilyscie z tym
 
reklama
bylam u lekarza i powiedzial zebym nie dawala jej tyle wody i powiedzial ze nie ma sesnu robic badan na cukrzyce poniewaz dziecko ktore ma cukrzyce przybiera malo n a wadze, malo je i jest takie ospale a moja Maja wrecz przeciwnie. no i nei wiem jak ja oduczyc tego picia? jak sie przebudza w nocy to tylko przy butelce z woda zasyna
 
nie dawaj jej po prostu i tyle,będzie moze marudzenie ale przejdzie,mój w nocy też kiedyś dużo pił,aż pewnego dnia mu nie dałam i jakoś wytrzymał do rana,a może ta butelka ze smoczkiem tak działa,może jest podenerwowana i ssanie ją uspokaja... ? marudzi też ?
 
mysle ze ja to uspakaja bo zasyna w dzien i wiecxorem przy butelce z woda:crazy:. a to sie wszystko zaczelo od wakacji za granica gdzie byl upal ale wtedy jeszcze zasynala przy smoczku.pozniej miala zapalenie jamy ustnej i sie od smoczka odzwyczaila. wiem ze jak nie dam jej tej wody to bedzie wrzask bo czasami probowalam w nocy to tylko zaczynaly se akrobacje i histerie. a po drugie nei znam takiego malego dziecka zeby usypialo samo bez smoczka i butelki,moze ona jest jeszcze za mala? sama nei wiem
 
Do góry