reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak profilaktyka ratuje życie i pozwala cieszyć się macierzyństwem? Koniecznie! Webinar

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Za każdym razem, kiedy robię webinar związany z profilaktyką myślę o Kasi. Kasiulka _1980 była mamusią Hani i Majeczki, moderatorką na BB, świetną dziewczyną. Pomimo walki, wiary, ogromnej siły i chęci życia została pokonana przez chorobę. I dlatego proszę. Obejrzyjcie ten webinar. Przez wzgląd nie na nią, tylko na siebie. I uwaga! Kasia miała niestety pecha do diagnostów, ale do końca do mnie pisała, żeby dziewczyny się badały. A ja do końca wierzyłam, że stanie się cud.😔

Dlatego - obejrzyj. Posłuchaj, a przede wszystkim zadbaj o siebie.
Startujemy, w poniedziałek 15.11 o godź. 19:30 Kliknij w ten link lub wejdz na
facebook bb


I pamiętaj. Profilaktyka, to nie tylko ochrona przed nowotworami, ale szansa na zajście w ciążę i cieszenie się macierzyństwem. Z dr n. med. specjalistą położnictwa i ginekologii Filipem Dąbrowskim porozmawiamy o tym, jak zaplanować badania, kiedy nie zwlekać, gdzie szukać pomocy. Czekamy również na wasze pytania. Możecie je zadawać w trakcie spotkania.
 
reklama
To nie wszystkie pytania, na które odpowiedział dr Filip Dąbrowski
Pytania:
  1. Czy mogę obniżyć ryzyko raka piersi?
  2. Czy powinnam zostać przebadana pod kątem mutacji BRCA?
  3. Czy możesz udzielić wskazówek dotyczących badań przesiewowych w kierunku raka piersi – kiedy zacząć, jak często wykonywać badania przesiewowe i ważne czynniki ryzyka?
  4. Lekarz mi powiedział, że z moją budowa piersi lepsza jest mammografia, a nie usg. Ze stresu nie spytałam, dlaczego, a przecież tyle się mówi, żeby robić mammografię.
  5. Czy doustne środki antykoncepcyjne mogą wpływać na ryzyko zachorowania na raka piersi?
  6. Czy zawsze opryszczka jest chorobą przenoszoną drogą płciową?
  7. Mój lekarz powiedział, ze po porodzie będę miała mniej bolesne miesiączki, ale to nadal jest koszmar, czy coś mogę zrobić?
  8. Przez lata słyszałam, że bolesny okres to normalne, a teraz staram się o dziecko, na razie bez powodzenia i wyszło, że mam endometriozę.
  9. Co to jest, skąd się wzięła i czy coś mogę zrobić?
  10. Jak często kobieta powinna przechodzić badanie ginekologiczne i badanie cytologiczne?
  11. Mam zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jak odróżnić to, co jest normalne od tego, co jest poważniejsze?
  12. Czy jeśli mam jednego partnera to i tak powinnam robić badania na infekcje przenoszone drogą płciową? Jeśli tak, to kiedy i na jakie?
  13. Wstydziłam się zadać pytanie mojej lekarce, a jest dużo kontrowersji w tym temacie, czego mogę używać do higieny intymnej, czy irygacje są wskazane?
  14. Po czym poznam, że z wydzieliną z pochwy coś jest nie tak, ona się ciągle zmienia podczas cyklu?
  15. Mam 40 lat, ostatnio mój okres przestał być regularny. Czy to może być objaw menopauzy? Jak to sprawdzić?
  16. Czasami krwawię po seksie. Czy to normalne?
  17. Jak wybrać dla siebie najlepszą antykoncepcję?
  18. Czy całkowita depilacja stref intymnych naprawdę jest nie zdrowa, słyszałam taką opinię, a przecież brak owłosienia pozwala lepiej zadbać o higienę.
  19. Dlaczego moje okresy są tak obfite
 
Do góry