reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przekonać dziecko do nowego mleka?

JustYs21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
3 300
Miasto
zg
Pytanie jak w temacie;)
Mój synek do tej pory jest na bebilon pepti, musimy odstawić to mleko, gdyż powoduje u niego zaparcia i ma okropne problemy. I prawdopodobnie skaza minęła.
Problem w tym, że rano i wieczorem pije jeszcze mleko z butli.
Kupiłam Nestle NAN po roku Szymuś nawet nie połknie go. Próbowałam Bebilon, a nawet robiłam mleko owsiane, migdałowe, ryżowe. Żadne ! Tylko Bebilon pepti chce i koniec.
Myślałam, że posmakuje mu Nestle o smaku waniliowym, polubił inne smaki z butelki nie dawno jak soczki, herbatki, ale mleka nie wypije. Nawet jak w kaszce zrobię, to jej nie zje.
Musi przestać pić mlekozastępcze, bo żadne leki nie pomagają mu się wypróżnić. Przetrzymałam go w sobotę aż zgłodnieje, to i tak nie zjadł, nawet nic innego nie chciał zjeść. Tylko to "śmierdzące" mleko dla alergików.
 
reklama
Mieszałaś mleka ze sobą? Podaj o jedną miarkę mniej pepti i jedną miarkę innego mleka na które chcesz przejść. Stopniowo zmniejszaj ilość pepti i zwiększaj mleka nowego :-) Dzieci przyzwyczajają się do smaków, musisz mu ten nowy przemycić, by w nim zasmakował.
 
Mieszałam i przez to zaczęły się zaparcia. Więc przestałam. Ten mały cwaniak i tak wyczuwa i wtedy w ogóle nie pił.
 
ja 2-3 tygodnie temu przeszłam z bebilon pepti na hipp bio combiotik. na początku do pepti dodawałam jedną miarkę hipp i tak przez pare dni, a potem potajemnie zwiększałam dawkę. ale żeby nie wyczuła to zawsze z kaszką - samego hippa nie chciała. dziś pierwszy raz od tego czasu wypiła tylko hipp:D
 
u nas tez byly przejscia, wogole z jakimkolwiek piciem mleka:( pepti tez przerabialismy, i byl klopot zeby zechciał je pic. aktualnie mamy za sobą nan, pepti i bebilon, calkiem niedawno przeszlismy na bebiko, z racji finansowej, . myslę ze mieszanie mleka nie powinno miec wplywu na zaparcia.przeciez podajesz taką samą ilosc miareczek , i mleko dostosowane do wieku. tak wszyscy producenci mlek, pediatrzy tez , zalecają by zmiany wprowadzac stopniowo, zwiększając ilośc miareczek wprowadzanego mleka, a zmniejszając odpowiednio to, z ktorego chcecie zrezygnowac. myslę, ze powinnas przejsc na bebilon, zmiana nie bedzie wtedy drastyczna( tak zalecal nasz lekarz). i oczywiście do tego jakas kaszka, dla smaczku. jesli obawiasz się zaparc, moze warto sięgnąc po te kaszki dla malego brzuszka, one mają wpływ na regulację pracy ukladu pokarmowego, typu 7 zboz czy ze sliwką i z czyms tam, z bobovity. nie mam teraz przy sobie dostępu do tych kaszek, ale poczytaj etykiety, ta ze sliwką powinna byc ok dla twojego malucha. i nie zmieniaj mu co dzien mleka, badz konsekwentna, jesli jest smakoszem mleka, powinien się przekonac. nie zmuszaj go tez! podawaj mu tak , jak podawalas, tylko rob mniejsze porcje, zeby się za duzo nie marnowalo. Wiem ze to nie latwe, ale wiem co mowie, u nas byla naprawde tragedia, juz jak byl malutki, musialam go zabawiac, zagadywac, wciskalam mu telefon do rączki z muzyczka, zeby tylko odwrocic uwage, ale wtedy mial 6 miesięcy, jak przestalam karmic piersia. a pozniej jak przechodzilismy na inne mleczka, to robilam, tak jak ci wyzej napisalam. napisz cos wiecej o tych zaparciach, bo to byl problem, ktoery takze przrabialam. zycze sukcesow....jakby co sluze wiedza, pisz na moj priv
 
dokładnie:) nie będzie rewolucji brzuszkowej jeśli będziesz np. na 4 miarki pepti dosypywała 1 miarkę innego (moja akurat wypija 150ml) ja robiłam tak raz dziennie, tylko na śniadanko. po paru dniach zwiększyłam do dwóch miarek i aż wypiła na śniadanie samego hippa. za parę dni wprowadzę go także na noc:)

co do kaszek: używałam zbożowej nestle zdrowy brzuszek i akurat moje dziecko miało zaparcia i bóle brzuszka. musze kiedyś wypróbować tej bobovity, o której pisze mala monis.

w celu wyeliminowania zaparć możesz dodać suszone śliwki (ja do porannej kaszki wrzucam dwie i wszystko miksuję). rewelacja na jelitka i zdrowa kupka gwarantowana:)

POWODZENIA!
 
Ostatnia edycja:
Mała monis dzięki za odpowiedź. U nas z kupkami problem i mega zaparcia od grudnia, kiedy przed świętami alergolog zalecił nam próbowanie właśnie mieszania mleka z Bebilonem. Początkowo odrzucił całkowicie butlę z tym mieszanym, zaczął jeść kaszki, Sinlac, zupki, owocki ogólnie wszystko poza butelką. Trwało to tylko parę dni. I wtedy zaczęły się zaparcia. Początkowo robił kupkę raz na 3-4 dni, w końcu nie mógł się załatwić i zaczął płakać. Poszliśmy do lekarza (wróciłam po trzech dniach do samego pepti, bo dostał wysypkę na pleckach) dostał duphalac i debridat, po kilku dniach kupka wróciła do normy, ale jak tylko leki odstawiłam to zaczął się problem znowu. I tak do poprzedniego tygodnia. Odstawiałam już chyba wszystko, biały chleb, owoce słoiczkowe, marchewkę gotowaną, ryż. I nic tydzień temu tak strasznie płakał, tak krzyczał, że dostaliśmy skierowanie do szpitala. Zrobili badania, wszystko jest ok, lekarz kazał odstawić bebilon pepti, gdyż większość dzieci po roku po prostu nie toleruje tego mleka.
Kasiekm dodaję suszone śliwki do owsianki, tą kaszkę na zdrowy brzuszek żadnej nie lubi, nie chce zjeść. Podaję suszone śliwki, morele, surowe owoce, przeszliśmy na chleb żytni, dajemy błonnik do mleka i NIC :( zaparło go..dzisiaj już 6 dzień bez kupki. a leki dalej podajemy:-(Wczoraj znowu krzyczał, płakał i nie zrobił nic...
Ja po prostu skojarzyłam, że przez mieszanie mleka tak sie stało, ale teraz i Sinlac podejrzewam, bo 2 tyg., temu dałam mu znowu i od tamtego momentu znowu ma problemy Szymuś.
Dzisiaj udało mi się podać mu : 2 miarki b.pepti i 2. nestle NAN, wypił. Chwilami wywalał butelkę, ale pił znowu..
 
biedaczek:( A dużo pije? Mojej koleżanki dziecku (9 dni bez kupy) lekarz zlecił picie przed, w trakcie i po posiłku wody przegotowanej lub herbatki ziołowej (w temp. pokojowej). Podziałało. U nas zawsze działają śliwki suszone, a kaszkę daję holle 3 zboża bezglutenową (na allegro kupuję).
Kurde, a może oddać kał do badania ogólnego...wyjdzie czego nie trawi. w naszym przypadku był to właśnie gluten i mam wprowadzić po 10mies. warto zrobić testy ige (czy w ogóle ma na cokolwiek alergię) lub igg (może ma na coś nietolerancję pokarmową). jeśli któreś wyjdzie przekroczone wtedy będziesz mogła szczegółowiej szukać.
 
reklama
Kasiekm pije wodę kilka razy dziennie, zazwyczaj wciągnie jednorazowo w niekapku po 100ml. Podawałam rumianek, to odgazowało go chociaż. Wczoraj jak płakał masowałam mu brzuszek i bączki puszczał, wtedy przestał płakać już na dobre.
Mój Szymek ja kaszkę jaglaną, gryczaną, też kupuję na allegro, nominal firma.
W tygodniu będę robić badania kupki (jak ją zastaniemy w końcu) Gluten nie mam pojęcia czy uczula-azs nie powróciło od jakiegoś czasu, ale i tak ograniczam do minimum.
Nie wiem za co się chwycić i wziąć. Może to alergia na białko krowie (mimo, że pije pepti może zaczęło uczulać). je często teraz jogurty naturalne, może to nie pasuje. Nie wiem co odrzucić, co podać, za co się zabrać..
 
Do góry